Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Συνεχίζει να εντυπωσιάζει το Ροδίων!

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει το Ροδίων!

0
rodion fasi

Μια ακόμα σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα του Ροδίων Άθλησις καθώς επικράτησε με 3-1 του Απόλλωνα Αθηνών, στο Κλειστό του Ροδίων, αποδεικνύωντας για ακόμα ένα παιχνίδι πως έχουν πρωταγωνιστικές βλέψεις και την εφετινή σεζόν.
Το Ροδίων μπαίνοντας πιο δυναμικά στο παιχνίδι κατάφερε και κατέκτησε το πρώτο σετ στο τέλος με 25-23, δείχνοντας πιο σοβαρό στα κρίσιμά του σημεία. Σειρά να χαμογελάσει στο δεύτερο σετ είχε η ομάδα του κυρίου Κουμπλή, αφού το σετ είχε παρόμοια εξέλιξη με το πρώτο , αλλά αυτή τη φορά στο τέλος βγήκαν νικητές οι φιλοξενούμενοι με 23-25. Το τρίτο σετ κύλησε πιο εύκολα από όλα για τη γηπεδούχο ομάδα. Το Ροδίων έδειξε το δόντια του από νωρίς δίχως να αφήσει περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο , παίρνοντας εκ νέου προβάδισμα στα σετ κερδίζοντας με 25-15 το τρίτο. Το τελευταίο σετ του αγώνα, κρίθηκε πάλι στις τελευταίες φάσεις, ενώ διήρκησε και περισσότερο από όλα (32′), τελικά η “δύναμη της έδρας και της ψυχής” μίλησε στις τελευταίες φάσεις και το Ροδίων έκανε το 3/3 κατακτώντας με 26-24 το τέταρτο σετ του αγώνα.
Απολογισμός για την ομάδα του Κυρίου Τρατσέλα στους τρεις πρώτους αγώνες είναι ισάριθμες νίκες και 8 βαθμοί, που δίνουν στην ομάδα του νησιού μας τη πρώτη θέση αυτή τη στιγμή μπροστά από τον Εθνικό Πειραιώς που έχει 6 βαθμούς με έναν αγώνα λιγότερο. Παράλληλα, οι Ροδίτες έχουν 9-3 ενεργητικό στα σετ.
Διαιτητές: Μάλφας- Μενεσλής
Τα σετ: 25-23(25′),23-25(21′),15-25(22′),24-26(32′)
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Νίκος Τρατσέλας): Μακρής Ν., Μαυράκης Κ., Δεληγιώργης Α.(λ), Προδρομίδης Β., Κοκολάκης Ε.(λ), Γιώτης Δ., Μοσχούς Χ., Γκένοφ Ν., Αρβανίτης Ν., Παππάς Α., Ποτολίδης Π.
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ (Κουμπλής Τ.) Μανιάτης, Κατσαούνης , Φραγκιαδάκης, Σασάτη, Τσαλικιάν, Γεωργίου, Χριστοδούλου, Σαμαντάς, Αναγνού, Λενάς, Χατζηκάλφας(λ),Καρράς(λ)