Συνεχίστηκε το τουρνουά «γρήγορου σκακιού»

0
skaki paidia

Συνεχίστηκε το Σάββατο 10 Μαϊ 2014 το βράδυ στην έδρα του Σκακιστικού ομίλου ρόδου «ΙΠΠΟΤΗΣ» το 5ο Τουρνουά γρήγορου σκακιού με την διεξαγωγή του 3ου και 4ου γύρου. Το Τουρνούά είναι ενταγμένο στο 2ο Grnad Prix Ρόδου 2014 που αποτελείται από έξι επιμέρους τουρνουά των πέντε γύρων με χρόνο σκέψης 15 λεπτά για κάθε σκακιστή.
Κάθε τουρνουά είναι ανεξάρτητο με βραβεύσεις όλων των σκακιστών αλλά η αθροιστική βαθμολογία θα καθορίσει στο τέλος τον «νικητή» του Grand Prix ανά κατηγορία.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν τα παιδιά των Step1Γ και Step2 του ομίλου, αλλά και παιδιά που δεν ανήκουν στον όμιλο αντίστοιχου μαθησιακού επιπέδου, αγωνιζόμενα σε ξεχωριστές βαθμολογίες ανά επίπεδο.
Τα αποτελέσματα για το 3ο και 4ο γύρο έχουν :
Step 1Γ

 

Round 3 on 2014/05/10 at 18:00

Bo.

Name

Pts.

Result

Pts.

Name

1

Πάττας Χρήστος

2

1 – 0

2

Γρίβας  Μιχαήλ

2

Σπυρίδης  Μάρκος

2

0 – 1

2

Καρρέρα Μαρτίνα

3

Οικονόμου  Παναγιώτης

2

0 – 1

2

Παπαδόπουλος  Πέτρος

4

Παγώνης Αλέξανδρος

1

1 – 0

1

Καλαϊντζόπουλος Αθανάσιος

5

Καλπακίδης Δαβήδ

1

0 – 1

1

Μανωλίτσης Φίλιππος

6

Πρέκας  Νικήτας

1

0 – 1

1

Καστρουνής  Σέργος

7

Κόνσολας Νικίας

1

+ – –

1

Παπακωνσταντίνος  Ιωάννης-Αγγελος

8

Λώλου Εμμανουέλα

1

0 – 1

1

Παρασκευόπουλος  Σάββας

9

Βιτζηλαίος  Εμμανουήλ

0

1 – 0

0

Οικονόμου  Χαρά

10

Δημητρίου  Ματίνα

0

0 – 1

0

Παρίσης Νίκος

11

Καστρουνή Ειρήνη

0

0 – 1

0

Μακρής  Αθανάσιος

12

Στράγκας  Γεώργιος

0

0 – 1

0

Κώστογλου Σταύρος

 

Round 4 on 2014/05/10 at 18:30

Bo.

Name

Pts.

Result

Pts.

Name

1

Παπαδόπουλος  Πέτρος

3

0 – 1

3

Πάττας Χρήστος

2

Καρρέρα Μαρτίνα

3

0 – 1

2

Γρίβας  Μιχαήλ

3

Καστρουνής  Σέργος

2

1 – 0

2

Παγώνης Αλέξανδρος

4

Κόνσολας Νικίας

2

1 – 0

2

Σπυρίδης  Μάρκος

5

Οικονόμου  Παναγιώτης

2

0 – 1

2

Μανωλίτσης Φίλιππος

6

Παρασκευόπουλος  Σάββας

2

1 – 0

1

Καλαϊντζόπουλος Αθανάσιος

7

Κώστογλου Σταύρος

1

0 – 1

1

Βιτζηλαίος  Εμμανουήλ

8

Παρίσης Νίκος

1

0 – 1

1

Καλπακίδης Δαβήδ

9

Λώλου Εμμανουέλα

1

1 – 0

1

Πρέκας  Νικήτας

10

Μακρής  Αθανάσιος

1

1 – 0

0

Δημητρίου  Ματίνα

11

Οικονόμου  Χαρά

0

1 – 0

0

Καστρουνή Ειρήνη

12

Στράγκας  Γεώργιος

0

1

 

bye

 

 

Step 2

Round 3 on 2014/05/10 at 18:00

Bo.

Name

Pts.

Result

Pts.

Name

1

Ιάσονας  Νικήτας

2

1 – 0

2

Διακίδης Τζωρτζής

2

Διακοσταμάτης Μιχάλης

2

1 – 0

2

Ευθυμίου  Αγάπη.

3

Καράμπης Αλέξανδρος

1

– – –

2

Καλαφατάς Άγγελος

4

Γεωργίου Βασίλης

1

0 – 1

1

Λαζανάκης  Αντώνης

5

Δημητρίου  Ρένος

1

0 – 1

1

Νικολής  Πρόδρομος

6

Μάτσης  Κώνσταντίνος

1

– – +

1

Καστανάκη  Ελευθερία

7

Νικολαϊδης  Νίκος

1

0 – 1

1

Καστανάκης  Σεβαστιανός

8

Κατσογριδάκης  Γεώργιος

1

0 – 1

1

Περγαντής  Νικόλας

9

Ράμμος  Ηλίας

1

1 – 0

0

Γκάζκας  Παναγιώτης