Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Στον τελικό η Τελχινίδα (video)

Στον τελικό η Τελχινίδα (video)

0
telxinida kleanthis ginaikes2

Η Τελχινίδα είναι η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στον τελικό του Περιφερειακού Πρωταθλήματος Γυναικών.
Στον ημιτελικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής στο Βενετόκλειο οι περσινές πρωταθλήτριες δε δυσκολεύτηκαν να κάνουν τρεις τις νίκες τους η απέναντι στο μαχητικό Κλεάνθη.
Οι Παραδεισιώτισσες προηγήθηκαν στο 1ο σετ με 0-3 αλλά η Τελχινίδα με ένα σερί 12-0 πήρε γρήγορα τον έλεγχο του ματς και έφθασε εύκολα στην κατάκτηση του σετ με 25-10.
Ανάλογη ήταν η εικόνα και στα άλλα δύο σετ με τις γηπεδούχες να τα κερδίζουν με 25-16 και 25-12.
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣ Κλεάνθης 3-0 σετ σε 64΄(25-10 σε 22΄, 25-16 σε 22΄και 25-12 σε 20΄)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Αγλαΐα Σκορδά, Κέλυ Δαουτοπούλου, Ελισάβετ Αμορανίτη, Φαίη Μίχου, Μαρία Βλαμάκη, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Νικολέτα Αμορανίτη, Εύη Δημογεροντάκη, Τζωρτζίνα Τσερώνη, Αγγελίνα Κώτη, Δήμητρα Σμυρλή και Λουΐζα Τσαγγαράκη (λίμπερο).
Κλεάνθης (Μανώλης Κοκολάκης, Άννα Κουλτζή) Κατερίνα Τζανουδάκη, Μαρία Παμπάκα, Αλίκη Σίμου, Γεωργία Μαυροειδή, Μαρίνα Τζανουδάκη, Χριστιάνα Παναγίδου, Ζωή Χριστοδούλου, Κατερίνα Ακάι, Βαλσαμίνα Τσιράκου, Αντωνία Φλεβάρη και Δικαία Ορφανού (λίμπερο)
Διαιτητές ήταν ο Λάκης Λαζαράκης, ο Σάββας Πάττας η Μαίρη Παπαδούλη.