Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Στην κορυφή η ΑΕ Κως

Στην κορυφή η ΑΕ Κως

0
aekos
Στην κορυφή της βαθμολογίας της Α1 Κατηγορίας έστω και προσωρινά, σκαρφάλωσε η ΑΕ Κως η οποία επικράτησε μέσα στο Βάτι του τοπικού Διαγόρα με 1 – 0. Οι «βυσσινί» έπαιξαν με μεγάλη ψυχή και κατάφεραν να πανηγυρίσουν ένα σπουδαίο «τρίποντο» που τους κρατάει ζωντανούς στο κυνήγι της πρώτης θέσης στην βαθμολογία. Διαβάστε το φιλμ του αγώνα όπως γράφτηκε στο www.giafkasports.gr:
2′ Μακρινό σουτ του Κιάρι,απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τσαραπατσάνης.
9′ Σουτ του Πη από τα όρια της περιοχής,μπλόκαρε σταθερά στην αριστερή του γωνία ο Αναστασάς.
16′ Σουτ του Ελευθεριάδη,απέκρουσε σε κόρνερ ο Αναστασάς.
17′ Κάθετη του Γιαννακόπουλου στον Αχιόλα που βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Τσαραπατσάνη,προσπάθησε να περάσει τη μπάλα από πάνω του με τον τερματοφύλακα της Α.Ε Κω να αποκρούει σε κόρνερ.
24′ ΓΚΟΛ Λάθος γύρισμα του Αρφαρά στον Αναστασά,ο Μπαρτσελό κυνήγησε τη φάση και με πλασέ από μακριά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.
33′ Εκτέλεση φάουλ από τον Γιαννακόπουλο,απέκρουσε εντυπωσιακά στη δεξιά του γωνία ο Τσαραπατσάνης.
44′ Κάθετη του Μικκιού στον Παπαδόπουλο που βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Τσαραπατσάνη αλλά το σουτ του πέρασε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι.
55′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Μαριά,απέκρουσε ο Αναστασάς.
57′ Σουτ του Ζερβού από τα όρια της περιοχής,η μπάλα πέρασε άουτ.
68′ Μακρινό σουτ του Eλευθεριάδη,πάνω από τα δοκάρια του Αναστασά.
73′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Μαριά,η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αναστασά.
79′ Εκτέλεση φάουλ από τον Αχιόλα,η μπάλα πέρασε λίγο άουτ στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσαραπατσάνη.
82′ Σέντρα του Μοσχιού από δεξιά,μπλόκαρε ο Τσαραπατσάνης.
84′ Μακρινό σουτ του Κιάρι πάνω από τα δοκάρια του Τσαραπατσάνη.
86′ Ο Μέντος βρέθηκε απέναντι από τον Τσαραπατσάνη,προσπάθησε να εκβιάσει το πέναλντι,με τον κ.Πατσιόπουλο να του δείχνει κίτρινη κάρτα για θέατρο.
89′ Εκτέλεση φάουλ από τον Γιαννακόπουλο του σουτ του πέρασε άουτ.
90′ Παράλληλη πάσα του Ελευθεριάδη στον Πη,το σουτ από τα όρια της περιοχής βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων.
Διαιτητές: Πατσιόπουλος,Μάγγος,Κασιώτης
ΔιαγόραςΒατίου: Αναστασάς, Αρφαράς (69′ Mοσχιού), Κιάρι, Ροδίτης, Ζερβός (67′ Μέντος), Μικκιού, Ζουρούδης, Παπαδόπουλος, Ζωάννου, Αχιόλας, Γιαννακόπουλος Γ.
Α.Ε Κως: Τσαραπατσάνης, Κόπελλος, Μαριάς, Διαμαντής, Νυστάζος, Μαργαρίτης, Πλατέλλας, Φυτάς, Πης, Μπαρτσελό, Ελευθεριάδης