Σπουδαία νίκη για το Epavlis

0

Τεράστια νίκη πρόκρισης πέτυχε το Epavlis, το οποίο κέρδισε εύκολα τους Δικηγόρους με 75-47, στο παιχνίδι με το οποίο «έπεσε» η αυλαία της 5ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο του 8ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ, που διοργανώνει ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. Με τη νίκη αυτή, το Epavlis προκρίθηκε στους «8», σε αντίθεση με τους Δικηγόρους, που δεν θα προλάβουν να προκριθούν στην επόμενη φάση. Για το β’ όμιλο, ένα ακόμη βήμα… κορυφής έκανε ο Δωριέας Νεοχωρίου, ο οποίος κέρδισε το Ο.Ε.Ε. με 49-43 και έκανε το 4 στα 4, ανεβαίνοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Εξάλλου, η οργανωτική επιτροπή του τουρνουά ανακοινώνει το πρόγραμμα της 6ης και 7ης αγωνιστικής του τουρνουά, που θα συνεχιστεί από τη Δευτέρα 24 Ιουνίου.
A’ ΟΜΙΛΟΣ
EPAVLIS- ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 75-47
Τα δεκάλεπτα ήταν: 25-13, 38-27(ημ.), 54-39, 75-47
Διαιτητές: Αντωνίου- Μητσού- Αρνάς
EPAVLIS (Καταβαίνης): Γιαννακάκης 3(1), Γιορδαμνής Σ. του Ε. 8, Μανώλης 11(3), Σιδέρης 2, Παντσέλιας 11, Μπιλιάς 4, Καζουλλάκης 8, Γιορδαμνής Σ. του Σ. 26, Γρηγοράς, Κουλιαρούδης 2.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Τσακίρης): Ζέζιος, Κούκουλας, Τσιγάρος 4, Μπακαλούμας, Κουτσούκος 9, Σαρίκος 15, Βερβέρης 2, Νεοφύτου 10, Σταύρου, Κυπραίος 7.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Ο.Ε.Ε.- ΔΩΡΙΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 43-49
Τα δεκάλεπτα ήταν: 14-14, 21-22(ημ.), 34-33, 43-49
Διαιτητές: Φάκαρος- Τσατταλιού- Αντωνίου
Ο.Ε.Ε. (Τσιάλτας): Καλλιγάς 6(2), Κουνάκης 3, Καστρινάκης 6(2), Βαρδαξής, Πολυχρόνης 8(1), Σταυρούλης, Τσέρκης 10, Δριχούτης 2, Γενναιόπουλος 8.
ΔΩΡΙΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Σακκής): Φλοκιού 3(1), Σακκής 5(1), Σωτηρίου, Σταυριανάκης 7, Ζαγαλάκης 2, Δημητρίου, Φώσκολος 1, Λαμπριανός, Βενιζέλης 25(1), Δασκαλάκης 6.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ(24/06):
(19:00): Epavlis- Buzzer Beaters (α’ όμιλος)
(21:00): Δικηγόροι- Χορόσπιτο (α’ όμιλος)
ΤΡΙΤΗ(25/06):
(19:00): Jumbo- Δωριείτες (β’ όμιλος)
(21:00): Hermes/Electroinvest- Ο.Ε.Ε. (β’ όμιλος)
ΤΕΤΑΡΤΗ(26/06):
(19:00): Modela- Beerwaukee Bucks (α’ όμιλος)
(21:00): Τ.Ε.Ε.- Δωριέας Νεοχωρίου (β’ όμιλος)
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ(27/06):
(19:00): Epavlis- Χορόσπιτο (α’ όμιλος)
(21:00): Ο.Ε.Ε.- Jumbo (β’ όμιλος)