Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Σπουδαία εκτός έδρας ισοπαλία για την Ρόδο!

Σπουδαία εκτός έδρας ισοπαλία για την Ρόδο!

0

«Χορταστική» ισοπαλία στα Χανιά με την τοπική ομάδα και την Ρόδο να πετυχαίνουν από δύο γκολ και να παίρνουν από έναν βαθμό στο παιχνίδι της 4ης εμβόλιμης αγωνιστικής της Super League 2. Με τον βαθμό αυτό τα Χανιά έφτασαν τους 4 και είναι στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στον αντίποδα τα «ελάφια» φτάνουν τους 8 και είναι στην 4η θέση, παραμένοντας από την άλλη αήττητοι στις 4 πρώτες αγωνιστικές.

Στα της αναμέτρησης ο Μπαΐροβιτς κατάφερε στο 27′ να ανοίξει το σκορ γηπεδούχους, με τον «σεληνιασμένο» το τελευταίο διάστημα Σταματελόπουλο να ισοφαρίζει στο 43′ βρίσκοντας δίχτυα για δεύτερη σερί αγωνιστική. Το 1-1 ωστόσο δεν ήταν σκορ ημιχρόνου, καθώς ο Τριανταφυλλάκος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε προβάδισμα στα Χανιά (2-1). Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαρκόφσκι κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 για την Ρόδο με σουτ στο 80′, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα.

Οι φάσεις του αγώνα

5′ Σέντρα του Βάρκα η μπάλα περνάει απ’ όλους και φτάνει στον Καμαρά που προσπαθεί να αιφνιδιάσει από πλάγια θέση τον Θεοδωράκη ο οποίος μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.
7′ Κόρνερ του Παναγιωτούδη κεφαλιά του Τσαμούρη άουτ.
27′ ΓΚΟΛ: Από ιδανική σέντρα του Βάρκα ο Μπαΐροβιτς με υποδειγματικό πλασέ στην κίνηση το 1-0.
29′ Από πλάγια θέση μέση στην περιοχή ο Μαρκόφσκι προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Κατσιμήτρο που αποκρούει με το πόδι.
43′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Μίγγου ο Σταματελόπουλος με κεφαλιά ισοφαρίζει.
45+1′ ΓΚΟΛ: Ο Τριανταφυλλάκος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-1.
49′ Από ενέργεια και πάσα του Σταματελόπουλου ο Αδαμάκης σουτάρει μέσα από την περιοχή και ο Κατσιμήτρος αποκρούει.
54′ Σέντρα του Νικολόπουλου διώχνει ο Τσαμούρης και το σουτ του Μαρκόβσκι καταλήγει άουτ.
60′ Σουτ του Κάρλος άουτ. Στο ίδιο λεπτό ο Μπαΐροβιτς βρίσκει χώρο για το σουτ αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία.
61′ Σέντρα του Κάρλος κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου ο Θεοδωράκης αποκρούει.
67′ Σέντρα του Βάρκα ο Εντιαγέ προ του Μπαΐροβιτς διώχνει.
76′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Βασιλόγιαννη ο Βασιλακάκης με κεφαλιά από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.
80′ ΓΚΟΛ: Ο Μαρκόφσκι συνδυάστηκε με τον Αδαμάκη και με ασύλληπτο σουτ έκανε το 2-2.
86′ Φάουλ του Κογιέτε κεφαλιά του Βασιλακάκη ο Θεοδωράκης μπλοκάρει.
90′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Μπαΐροβιτς ο Κόλα πλασάρει από κοντά και η μπάλα από κόντρα σε αμυντικό καταλήγει κόρνερ. Το εκτελεί ο Κογιέτε και την κεφαλιά του Παντεκίδη απομακρύνει ο Στ. Καψάλης.
90+1′ Σέντρα του Κογιέτε κεφαλιά του Τσαμούρη άουτ.

Διαιτητής: Άγγελος Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Μαρία Δέτση (Αθηνών), Μιχάλης Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)
Τέταρτος: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

Χανιά (Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Βάρκας (69′ Καψάλης), Πατάπης, Τσαμούρης, Παντεκίδης, Καμαρά (69′ Κόγιεθ), Παναγιωτούδης, Κάρλος, Τριανταφυλλάκος (63′ Βασιλακάκης), Βασιλόγιαννης, Μπαΐροβιτς.

Ρόδος (Αντωνίου): Θεοδωράκης, Καραγεώργης, Ρέτσος (46′ Τσάβες), Μακρυδημήτρης (46′ Νικολόπουλος), Σάαντο (46′ Μαρτσάκης), Μίγγος, Μαρκόβσκι, Στ. Καψάλης, Εντιαγέ (84′ Βουργουντζής), Σταματελόπουλος (84′ Χύσι), Αδαμάκης.