Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Σπουδαία νίκη στο Ελ Πάσο

Σπουδαία νίκη στο Ελ Πάσο

0

Σπουδαία νίκη που του δίνει την ευκαιρία να ψηλώσει και άλλο βαθμολογικά πέτυχε σήμερα (Τετάρτη) ο Διαγόρας ο οποίος επικράτησε με 1 – 0 της Καλλιθέας μέσα στο Ελ Πάσο. Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο 93′ ο Πουλόπουλος από εκτέλεση οφσαίντ! Η μπάλα ήταν στημένη έξω από την μεγάλη πειροχή των παικτών του Διαγόρα. Το οφσαίντ εκτέλεσε ο αμυντικός του “γηραιού” με δύναμη προς τα αντίπαλα καρέ. Εκεί έκανε κακό υπολογισμό της μπάλας ο τερματοφύλακας της Καλλιθέας με απουτέλεσμα αυτήυ να του φύγει, να περάσει κάτω από τα πόδια του και να καταλήξει στα δίχτυα! Ο Διαγόρας ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο διάστημα στο οποίο δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. Στην επανάληψη, οι γηπεδούθχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν και στο 55′ κέρδισαν πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Ντακόλ αλλά έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο κάθετο δοκάρι. Στη συνέχεια το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και ο Διαγόρας έπαιζε περισσότερο με αντεπιθέσεις.