Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Σπουδαίο «διπλό» για τον Αστέρα

Σπουδαίο «διπλό» για τον Αστέρα

0
asteras evagoras2

Μετά από ένα ωραίο που έγινε στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων, ο Αστέρας Παστίδας πήρε μια σημαντική νίκη επικρατώντας με 1 – 0 των Ιπποτών. Οι παίκτες του Γιώργου Ορφανίδη ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι αλλά οι γηπεδούχοι από τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου και μετά ισορρόπησαν και απέκτησαν τον έλεγχο και την πρωτοβουλία των κινήσεων. Το ίδιο περίπου σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή. Ο Αστέρας στηρίχθηκε στις κόντρα επιθέσεις και σε μια από αυτές κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και να πάρει έτσι τη νίκη. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Λενιού με πλασέ μετά από πάσα του Ορφανίδη.
Διαιτητής του αγώνα ήταν η Φιλιππάκου (Κασιώτης, Κόκκαλης)
ΙΠΠΟΤΕΣ: Παπαβεργής, Βαρδόπουλος (71’ Βρετινάρης), Χατζηκαλημέρης, Κοκκιαντώνης, Μαρίνος (56’ Θεοδοσίου), Κανάκης, Χατζημιχαήλ, Ταφάνι (68’ Οικονομίδης), Πλαγγέντης, Αλιάι, Καραμπάντζος
ΑΣΤΕΡΑΣ: Ροδανάκης, Καρύδης, Ζερβός, Καραγιάννης, Ορφανίδης, Μάτσης, Καλαγρής, (75’ Αυγενικός), Εμίρογλου (80’ Λιάμης), Λενιού, Πάπα, Σπάρταλης