Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Σκαρφάλωσε στην κορυφή ο Εθνικός!

Σκαρφάλωσε στην κορυφή ο Εθνικός!

0

Παίζοντας καλύτερα, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, ο Εθνικός Αρχίπολης έκαμψε την αντίσταση του Νηρέα τον οποίο κέρδισε με 3 – 1 και πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας εκμεταλλευόμενος την βαριά ήττα του Ατρομήτου Διμυλιάς.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, ο Εθνικός κατάφερε να ανοίξει το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κιλασίν στο 49′ (1 – 0). Στο 76′ ο Λυριστής έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του κάνοντας το 2 – 0 ωστόσο στο 82′ ο Στέλιος Τσακίρης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες και οι φιλοξενούμενοι αναθάρρησαν και προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι. Στο 85′ ο Σταυλάς πέτυχε το 2 – 1 όμως στο 90′ ο Κιλασίν έβαλε ταφόπλακα στα όποια όνειρα της ομάδας του Νώντα Αξιώτη διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 1.