Σημαντικός βαθμός για τον Διαγόρα κόντρα στην Κηφισιά

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι μεταξύ της Κηφισιάς και του Διαγόρα στην Καισαριανή στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Ο Διαγόρας εξασφαλίζει έναν πολύ σημαντικό βαθμό κόντρα σε μία πολύ δυνατή ομάδα όπως είναι η Κηφισιά, ενόψει και της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος. Στα της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι μέτρησαν δύο καλές στιγμές στο 14′ με τον Ντοριβάλ και στο 36′ με τον Οικονομίδη. Στον αντίποδα ο Διαγόρας απείλησε με κορυφαία στιγμή το δοκάρι του Σινγκ στο 45′. Ωστόσο ο Κολοβούρης σωτήρια με τα ακροδάχτυλα και με τη βοήθεια του οριζοντίου το απέκρουσε.

Στο δεύτερο μέρος, η Κηφισιά απαντάει στη μεγάλη ευκαιρία του Διαγόρα με τον Καλλέργη στο 53′ να μην καταφέρνει να σκοράρει από πλεονεκτική θέση. Στο 60ο λεπτό ο Διαγόρας είχε ακόμα μια καλή στιγμή με τον Ζούνη. Ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσιαντούλας, είδε το σουτ που επιχείρησε να κοντράρει και να καταλήγει στην αγκαλιά του Κολοβούρη, με το 0-0 να παραμένει ως το τέλος.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Κηφισιά (Κούστας): Κολοβούρης, Πριόνας, Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος, Οικονομίδης, Παυλάκης (79′ Πρίτσας), Καλλέργης (85′ Γιαννιτσάνης), Παπασάββας (46′ Σόουζα), Ντοριβάλ, Τετέι (72′ Κρητικός)

Διαγόρας (Σ. Θεοδοσιάδης): Μπινίτσης, Σίνγκ, Ρουγκάλας, Γιώργου, Πίσπας (76′ Λαμπίρης), Κουϊρουκίδης, Μπαστιανός (76′ Μπλάνκο), Μουμίν, Τοπάλ, Ζούνης (83′ Τσιαντούλας), Καρατάσιος