Αρχική Εφηβικό Σημαντική νίκη για τους εφήβους της Ρόδου

Σημαντική νίκη για τους εφήβους της Ρόδου

0

Με δύο γκολ του Σταθόπουλου, η ομάδα των εφήβων της Ρόδου, επικράτησε με 1-2 , την αντίστοιχη ομάδα των Μασσάρων, εκτός έδρας.

Καλό πρώτο ημίχρονο για το συγκρότημα του κ. Σαχινίδη, που έπαιξε συγκεντρωμένα και ποιοτικά, κάτι που ανέβασε τον πήχη. Με ανατροπή του νεοαποκτηθέντα Σιαμπάν Τσιακηρίογλου, μέσα στην περιοχή , κερδίζει το πέναλτι και με εκτελεστή τον Σταθόπουλο γίνεται το 1-0 . Στην επανάληψη του αγώνα ισοφαρίζει ο Αστέρας με πέναλτι, κάνοντας το 1-1 . Στην εκπνοή του αγώνα με γκολ του Σταθόπουλου μέσα στην περιοχή, η Ρόδος κάνει το 1-2 και κλειδώνει τη νίκη.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Διονυσακόπουλος, Narezi (41’ Γκίννης), Πετρίδης, Καρανικολάου. Γκάτζο (Bejaj), Τσανάκου, Τριμπούνης, Xhfillat, Hyra, Μουσακίνιας, Σκούμπρος
ΡΟΔΟΣ: Ποντικάκης, Πετσούλας, Κωνσταντινίδης, Πελαρδής, Ζαγουρής, Χωραφίτης, Τσιακηρ-ογλού ( Ισκάς Μ), Διακομιχάλης (Νικολού ), Χαρίτος (Μικκιού ), Τιόλης και Σταθόπουλος