Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Σε αγωνιστική άνοδο η ΑΕ Κατταβιάς

Σε αγωνιστική άνοδο η ΑΕ Κατταβιάς

0

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ΑΕ Κατταβιάς! Μια εβδομάδα μετά το «διπλό»σ το Παραδείσι, οι «κιτρινόμαυροι» του Μανώλη Φρατζή κέρδισαν στο Ενωσιακό γήπεδο στο «Καλλιπάτειρα» και τον Διγενή Κοσκινού με 4 – 2 και βελτίωσαν και άλλο την θέση τους στη βαθμολογία. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλο τους, ιδιαίτερα στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου και δίκαια έφθασαν στην κατάκτηση των βαθμών.
Ο Στεργιόπουλος άνοιξε το σκορ στο 6’ αλλά ο Διγενής «απάντησε» με τον Σιαμαντούρα στο 16’ (1 – 1). Στο 60’ ο Νασόπουλος έκανε το 2 – 1 και από εκεί και πέρα ακολούθησαν άλλα δυο τέρματα για τους γηπεδούχους. Ένα με τον Ζαγκότση στο 77’΄και ένα ακόμα με τον Στεργιόπουλο στο 89’ που έκαναν το σκορ 4 – 1. Στις καθυστερήσεις ο Τριπολίτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 4 – 2.