Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Ρόδος: “Διαιτησία αναμενόμενη, διαιτητής σφαγέας!”

Ρόδος: “Διαιτησία αναμενόμενη, διαιτητής σφαγέας!”

0
Ανακοίνωση μέσω της οποίας εξαπολύει βολές για τη διαιτησία του αγώνα με τον Ιάλυσο (1 – 1), εξέδωσε η διοίκηση της Ρόδου. Επικεντρώνει τα έντονα παράπονα της στη φάση του 62′ όπου ακυρώθηκε γκολ ως οφσάϊντ. Δημοσιεύει μάλιστα και σχετική φωτογραφία την οποία μπορείτε να δείτε πιο κάτω. Αναλυτικά:

“Ισοπαλία στο Οικονομίδειο γήπεδο στην σημερινή αναμέτρηση κόντρα στον Ιάλυσο. Ένα παιχνίδι που η ομάδα μας προηγήθηκε στο 8ο λεπτό με τέρμα του Μπαρμπαρούση ως το 62ο λεπτό όπου και η γηπεδούχος ομάδα ισοφαρίζει κάνοντας το τελικό 1-1. Ένα παιχνίδι με μία διαιτησία αναμενόμενη, ένα καθαρό γκολ ακυρωμένο και έναν διαιτητή… σφαγέα. Η Ρόδος κόντρα σε όλους θα καταφέρει και θα πετύχει τον στόχο της, δεν θα χαριστεί και δεν θα κάνει σε κανέναν την χάρη να την ταπεινώσει όπως σήμερα έγινε. Στο ίδιο έργο θεατές λοιπόν, για μία ακόμη χρονιά. Δυστυχώς για εμάς, διαιτητές δεν κερδίζουμε. Συγχαίρουμε τους ποδοσφαιριστές μας για την προσπάθειά τους και προχωράμε στο επόμενο παιχνίδι κόντρα στην ομάδα του Παναργειακού. Ακολουθεί επίσης το ακυρωθεν «οφσάιντ» γκολ της ομάδας μας”.