Αρχική Ροδίων Άθλησις Ροδίων Άθλησις για μεγάλα πράγματα!

Ροδίων Άθλησις για μεγάλα πράγματα!

0
rodion politia2

Με σημαντική νίκη επί της Μυτιλήνης με 3-0 σετ ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του το Ροδίων Άθλησις για το 2016 , ενώ παράλληλα με αυτή τη νίκη ολοκληρώνει έναν επιτυχημένο Α΄ γύρο στη δεύτερη χρονιά του στην Α2.
Στο πρώτο σετ η ομάδα του Νίκου Αντωνιάδη μπήκε μουδιασμένα παρόλα αυτά πήρε το σετ , με ένα επιμέρους σερί 4-1 όταν ο δείκτης του σκορ ήταν στο 19-18 . Με το σκορ να γίνεται 23-19 και το σετ να λήγει με 25-20.
Στο δεύτερο σετ το Ροδίων Άθλησις μπήκε πιο δυνατά πήρε το προβάδισμα με 5-1 με τον προπονητή της Μυτιλήνης να καλεί timeout. Το Ροδίων είχε βραχεία κεφαλή μέχρι το 12-8 , αλλά σε εκείνο το σημείο η φιλοξενούμενη ομάδα με ένα επιμέρους σερί 4-1 έκανε το 13-12 με τον κ. Αντωνιάδη να αναγκάζεται να καλέσει timeout. Στη συνέχεια το Ροδίων έκανε το 17-13 , αλλά ξανά το ίδιο σκηνικό με τη Μυτιλήνη να μειώνει σε 21-20 και η ομάδα του Ροδίων να παίρνει timeout. Το Ροδίων έκανε το 23-20 και το σετ έληξε στο 25-21 .
Στο τρίτο σετ το Ροδίων είχε ένα μικρό προβάδισμα 2-3 πόντων και όταν το σκορ έφτασε στο 12-9 μετά απο timeout της Μυτιλήνης η Ροδίτικη ομάδα έκανε ένα επιμέρους σερί 5-2 για να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 17-11 και την ομάδα της Μυτιλήνης να ξαναπαίρνει timeout. Εντέλει η ομάδα του νησιού μας νίκησε και το 3ο σετ με 25-18 και κράτησε απόρθητη την έδρα του.
Οι δύο ομάδες ανανεώνουν το ραντεβού του για αύριο , Κυριακή 8:30 το πρωί όπου θα αγωνιστούν στα πλαίσια του Κυπέλλου Ελλάδος.
Τα σετ: 25-20 (20’), 25-21 (27’), 25-18 (17’)
Διαιτητές: Παπαστάμος- Κατσούλης
ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Νίκος Αντωνιάδης): Μακρής Ν., Γιώτης Δ., Κάλας Π., Προδρομίδης Β., Καβαρατζής Ι., Μοσχούς Χ., Γκένοφ Ντ., Καρύδας Ι., Κοκολάκης Εμμ., Σταυλάς Ρ., Ρωσσέτος Σ., Δεληγιώργης Α., Μαυράκης Κ.
Α.Ο. ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ (Σωκράτης Γιακουμής): Βλάχος Σ., Τερψέλης Σ., Αγγέλου Σ., Σωτηράκης Ε., Ζιάκκας Π., Φύτρος Γ.