Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου “Χ”αμένες και οι δύο !

“Χ”αμένες και οι δύο !

0
anagennisi_aodikaiou1

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε απ ‘το “Οικονομίδειο” η Α.Ε Κως που έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση Ιαλυσού. Χωρίς πολλές φάσεις το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να παίζουν αρκετά προσεκτικά.
Στο τελευταίο τέταρτο προσπάθησε περισσότερο η Αναγέννηση για να πάρει την νίκη καθώς η είσοδος του Γαιτάνου έδωσε ώθησε στην ομάδα.
Αρκετά καλοί απ’ την Α.Ε Κω οι Μαριάς και Φορτσέτι ενώ απ’ την Αναγέννηση διακρίθηκαν οι Παφιάκης,Μπιγγό και Γιατάνος.
Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Κατσιδώνη αλλά και των βοηθών του Παπαγιαννίδη και Μάγγου.
*Με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου κάποιοι απ’τον πάγκο της Αναγέννησης αλλά και άτομα απ ‘την εξέδρα που μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο κινήθηκαν απειλητικά προς το μέρος του Μπαρτσελό ωστόσο με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων δεν δόθηκε συνέχεια.
*Οι φανατικοί τον γηπεδούχων αν και έχει τελειώσει το ματς περιμένουν απ’ έξω τον Μπαρτσελό εμποδίζωντας με αυτόν τον τρόπο και την Α.Ε Κω να φύγει απ ‘το γήπεδο. Περίπου 50 άτομα επιτέθηκαν στον Λάκη Πλατέλλα και έχουν καλέσει ασθενοφόρο για να τον μεταφέρει στο νοσοκομείο αλλά και την αστυνομία.
To φιλμ του αγώνα:
10′ Παιχνίδι κέντρου σε αυτά τα πρώτα λεπτά, χωρίς καμία φάση από τις δύο ομάδες.
30′ Από στημένες φάσεις προσπαθούν να απειλήσουν οι δύο ομάδες, Χωρίς καμία κανένα σουτ προς την εστία μέχρι στιγμής.
38′ Aπευθείας εκτέλεση φάουλ απ’ τον Μαριά η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και κατέληξε σε κόρνερ.
40′ Επικίνδυνη σέντρα σουτ απ’ τον Παφιάκη, λίγο άουτ.
43′ Σουτ του Μπαρτσελό, μπλόκαρε σταθερά ο Φωτείνης Π.
Ημίχρονο
50′ Στην θέση του Δουλγεράκη ο Βακουφτσής
55′ Σουτ του Παφιάκη, ψηλά άουτ
65′ Στην θέση του Σταματίου ο Πης
74′ Στην θέση του Σάλιβαν ο Γαιτάνος
75′ Επικίνδυνη σέντρα του Παφιάκη από δεξιά, έδιωξε ο Μαριάς πριν προλάβουν να μπουν στην φάση οι επιθετικοί της Αναγέννησης
77′ Δυνατό σουτ απ ‘τον  Γαιτάνο, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Καραμούτας.
80′ Σουτ του Πη, απ’ τα όρια της περιοχής, λίγο άουτ.
81΄Στην θέση του Φυτά ο Ελευθεριάδης
88′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς. Ο Παφιάκης εκτέλεση το κόρνερ έδιωξε με τις γροθιές ο Καραμούτας, η μπάλα στρώθηκε στον Γαιτάνο και το σουτ του έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Βακουφτσής.
Διαιτητές: Κατσιδώνης, Παπαγιαννίδης, Μάγγος
Αναγέννηση Ιάλυσος: Φωτεινής Π., Σάλιβαν  (74′ Γαιτάνος), Αξιώτης, Φωτεινής Γ., Πιτσουρδάκης, Κρομμύδας, Μπιγγό, Καρπαθάκης, Αθηναίος, Σταύλας, Παφιάκης
Α.Ε Κως: Καραμούτας, Ζαμάγιας, Μαριάς, Δραμουντανής, Δουλγεράκης  (50′ Βακουφτσής), Σταματίου  (65′ Πης), Μπαρτσελό, Αγγελόπουλος, Φορτσέτι, Μαργαρίτης, Φυτάς  (81′ Ελευθεριάδης).