Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου “Πέταγε” φωτιές το Κάστρο

“Πέταγε” φωτιές το Κάστρο

0
kastro

Καταιγιστικό το Κάστρο κόντρα στο Δαμάγητο, συνέτριψε 7-0 την ομάδα από τη Θολό στο γήπεδο της Κρεμαστής, για την 3η  αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς, μόλις στ0 15΄ με το Θεοδοσίου, ενώ στο 21΄ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0. Στο 32΄ ο Μαγκάνης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Σωτήρχος στο 46΄ έκανε το 4-0, ενώ στο 62΄ ο Μάχλης πέτυχε το 5ο  γκολ της ομάδας του. Στο 70΄ ο Συμεωνίδης με πέναλτι έκανε το 6-0, ενώ στις καθυστερήσεις ο Σταυρακάκης διαμόρφωσε το τελικό 7-0 για το Κάστρο.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Δαμάγητος: Κοντογιάννης, Παπακωνσταντίνου, Νικολίκος, Παπαδάκης, Θάνος, Νασούφης, Αντρέι (54΄ Παυλής), Καρπαθάκης, Πότσος, Πασάλης (63΄ Ζαγοριανός), Ντίτσεφ (58΄ Κρητικός).
Κάστρο: Λυκοπάντης, Μαρίνος, Συμεωνίδης, Θεοδοσίου, Πακάκης, Μαγκάνης, Διονυσόπουλος, Μάχλης, Σωτήρχος, Κοτσιφός.