Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πρώτη νίκη για Ορφέα

Πρώτη νίκη για Ορφέα

0
orfeas oloi

Το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας πήρε ο Ορφέας αφού κέρδισε με 3-2 τον ΑΣ Χάλκης στην Κρεμαστή.
Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τον Ορφέα να είναι πιο εύστοχος στην τελική προσπάθεια και να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 0-2.
Στο 25΄ ο Μαντάρ με απευθείας φάουλ άνοιξε το σκορ για το 1-0 και στο 34΄ ο Ντριλόν πάσαρε στον Στεργάκη και αυτός με πλασέ έκανε το 0-2.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοιμ μπήκαν καλύτερα και στο 48΄μείωσαν σε 1-2 με το εύστοχο πέναλτι του Γούλα. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μπιζάτης με κοντινή κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια (2-2). Στην συνέχεια ο Ορφέας δεν πτοήθηκε και στο 77΄ ο Τοπάλ έγραψε το 2-3, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Παπαγιαννίδης (Μαυρουδής, Μπερδεμπές)
ΑΣ ΧΑΛΚΗ: Παπαθεοδώρου, Δράμης,Μπιζάτης,Τσιώνης, Κωστίδης (46’ Κρητσιώτης), Χατζηνικόλάς, Καραμέτσος (46’ Γιοβερνσεν), Φέρο (85’ Ταουλάν), Γούλας, Τσολακίδης, Καβουκλής
ΟΡΦΕΑΣ: Γιαννούλης, Τσικούρης, Μάνταρ, Αντωνιάδης, Μπουμπουλάκη, Κούτσι, Στεργάκης (62’ Τσιριγώτης), Ντριλόν, Τοπάλ, Τριανταφύλλου (76’ Μαλανδρής), Πουλης (65’ Κουνενός)