Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πρώτη νίκη για Ευκλή!

Πρώτη νίκη για Ευκλή!

0
efklis2015

Εύκολα απόγευμα στη Σάλακο πέρασε ο Ευκλής Σορωνής ο οποίος επικράτησε της τοπικής Ασπίδας με 5 – 1 και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Αν και έχανε με 1 – 0, η ομάδα της Σορωνής βρήκε τα πατήματα της ουσιαστικά μετά το 25’΄και έφθασε τελικά σε μια πολύ άνετη νίκη. Το σκορ άνοιξε η Ασπίδα που μπήκε πιο δυνατά στο 10’ με τον Ντερομενάη (1 – 1). Η απάντηση του Ευκλής ήρθε στο 45’ με τον Λαό (1 – 1). Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ευκλής κυριάρχησε και έβαλε άλλα τέσσερα γκολ με τους Γεωργαντά (54’, 64’) και Παυλίδη (57’, 87’). Σημειώνεται ότι στο 78’ η Ασπίδα κέρδισε πέναλτι αλλά ο Σαράντης απέτυχε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. (απόκρουσε ο Μαριεττής)
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Γιαννουκάς (Λάζος, Βούλγαρη)
ΑΣΠΙΔΑ: Αξιώτης, Μπιλιάς, Γιορδαμνής, Ντερομενάη (63’ Χατζηγιαννάκης), Στούρης, Παστός (53’ Κάβουρας), Καρασάββας, Σαράντης, Ζερβός, Φλεβάρης (57’ Αρφαράς), Κοκκάρης
ΕΥΚΛΗΣ: Μαριεττής (81’ Μαριέττος), Λαός, Τσαγκαράκης (82’ Μαντικός), Κορκίδας (64’ Παπαστεργής), Λαππάκης, Σχοινάκης, Κρομμύδας, Μπερετούλης, Παυλίδης, Μήτρου, Γεωργαντάς

φωτογραφία goaltime.gr: Ο Ευκλής όπως παρατάχθηκε στη Σάλακο