Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Προκρίθηκε ο Ιάλυσος

Προκρίθηκε ο Ιάλυσος

0

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας πέρασε ο Ιάλυσος ο οποίος επιβλήθηκε σήμερα της Σπάρτης εκτός έδρας με 2 – 0. Πλέον οι «ερυθροκίτρινοι» καλούνται να παίξουν με την Κέρκυρα στη Ρόδο. Στο σημερινό παιχνίδι, η ομάδα του Σάκη Παπαβασιλείου ήταν ανώτερη, κυρίως στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου όπου πέτυχε και τα δυο της τέρματα. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έγιναν πιο επιθετικοί καθώς εκμεταλλεύτηκαν το χώρο που τους έδωσαν οι γηπεδούχοι, χωρίς πάντως να μπορέσουν να σκοράρουν αν και δημιούργησαν ορισμένες φάσεις.

Τα γκολ

Στο 25΄ο Αναστασάκος ανέτρεψε τον Αυγενικού μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Σερτζίνιο και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να κάνει έτσι το 0 – 1.
Στο 42’ ο Νατσιόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να διαμορφώσει έτσι το τελικό 0 – 2

ΣΠΑΡΤΗ: Τσιζνιέφσκι, Κακάμης, Παναγιωτίδης (66’ Πλατάνας), Μπανούσης, Κοντογιάννης (46’ Σικαλόπουλος), Σωτηρόπουλος, Τσιμικλής, Κάρδαρης, Αναστασάκος (46’ Ζαραφέτας), Γεμιστός, Σαμπατάκος
ΙΑΛΥΣΟΣ: Ανδρούτσος, Μακρυδημήτρης, Τριποτσέρης, Πατινιώτης, Γιώργου, Ρεκλείτης, Αυγενικού, Νατσιόπουλος (88’ Τερζίου), Μαρτσάκης (82’ Παπαδόπουλος), Σερτζίνιο, Μαραγκουδάκης