Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Προκρίθηκε ο Φοίβος

Προκρίθηκε ο Φοίβος

0
foivos blouzakia

Την πόρτα του τελικού του κυπέλλου Ερασιτεχνών «χτυπάει» ο Φοίβος Κρεμαστής! Οι κυπελλούχοι Δωδεκανήσου κέρδισαν σήμερα στο Ηράκλειο και τον Ατρόμητο Λάππα και πήραν την πρόκριση για τα ημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσουν τον Άρη Ακροποτάμου. Η ομάδα της Κρεμαστής συνάντησε σήμερα σθεναρή αντίσταση από μια έμπειρη ομάδα, όμως τα κατάφερε και πήρε μια ιστορική πρόκριση. Διαβάστε από το Κρητικό site grandsport.gr την live εξέλιξη στο παιχνίδι:

15′ Δυνατό παιχνίδι, η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω, ωστόσο καμία ομάδα δεν έχει κάποια αξιόλογη στιγμή ακόμα…

16′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Φοίβο με τον Μαθιό, όμως η φάση περνάει ανεκμετάλλευτη.

27′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο με το Ν. Γραμματικόπουλου, κεφαλιά του Μπίζου, όμως η μπάλα βρήκε στα σώματα των αμυντικών και στη συνέχεια απομακρύνθηκε.

33′ Σουτ Δελαπόρτα για τον Φοίβο, όμως δεν βρήκε στόχο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Τζουραμάνη.

38′ Γκολ για τον Φοίβο. Ο Δελαπόρτας εκτέλεσε το κόρνερ και ο Μαθιός με προβολή άνοιξε το σκορ.

39′ Ο Γκίνης έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

47′ Σουτ του Νικολόπουλου έξι με επτά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

49′ Σπουδαία ευκαιρία για τον Ατρόμητο με το Νικολόπουλο να πλασάρει από πλεονεκτική θέση, αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Λουτριώτη.

65′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Ν. Γραμματικόπουλο να κάνει στην κίνηση το σουτ, η μπάλα όμως δεν του έκανε το χατίρι και πέρασε άουτ.

70΄Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Βγήκε από το ματς ο Παναγιωτόπουλος και πέρασε ο Ζέλιος.

71΄Νέα προσπάθεια του Νικολόπουλου όμως και πάλι δεν βρήκε στόχο, έπειτα από τεχνικό σουτ.

74′ Κεφαλιά Μαθιού, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

75′ Σουτ του Λαφίρη, δοκάρι για τον Ατρόμητο που στάθηκε άτυχος σε αυτή τη φάση.

76′ Αλλαγή για τον Φοίβο. Θα μπει στο ματς ο Ορφανίδης Σ και θα βγει ο Ορφανίδης Ν

84′ Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Βγήκε ο Σανδραβέλης και μπήκε ο Λαζανάς. Επίσης βγήκε ο Γ. Γραμματικόπουλος και μπήκε ο Βέρρας.

Στο 87′ ο Μπίζος σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ από την δεύτερο βοηθό.

88′ Αλλαγή για τον Φοίβο. Θα περάσει ο Καρίκης και θα βγει ο Δελαπόρτας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ: Τζουραμάνης, Βέρρας Χ., Μπίζος, Σανδραβέλης (84′ Λαζανάς), Νικολόπουλος, Κυριαζόπουλος, Παναγιωτόπουλος (70΄Ζέλιος), Ντόμας, Λαφίρης, Γραμματικόπουλος Ν., Γραμματικόπουλος Γ (84′ Βέρρας).

ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ: Λουτριώτης, Μπίλιας, Αξιώτης, Φωτείνης, Σρετίνι, Τζιβίλογλου, Θεοδοσίου, Γκίνης, Δελαπόρτας (87′ Καρίκης), Μαθιός, Ορφανίδης Ν (76′ Ορφανίδης Σ).