Αρχική Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου Πρόκριση στα πέναλτι για την ΑΕ Κατταβιάς!

Πρόκριση στα πέναλτι για την ΑΕ Κατταβιάς!

0

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που είχε έντονο το στοιχείο της αγωνίας, η ΑΕ Κατταβιάς επικράτησε με 4 – 3 στα πέναλτι στην Τήλο της τοπικής ομάδας και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση της διοργάνωσης. Η κανονική διάρκεια του αγώνα τελείωσε ισόπαλη με σκορ 2 – 2 και η παράταση 3 – 3. Οι Τηλιακοί προηγήθηκαν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Καμμά (1 – 0 ) αλλά ο Διακάκης ισοφάρισε σε 1 – 1 και ο Σαλαμστράκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στους «κιτρινόμαυρους» (1 – 2). Στις καθυστερήσεις όμως του αγώνα, ο Κότσι με τον ίδιο τρόπο έκανε το 2 – 2 και έστειλε το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον Καμμά (3 – 2) ωστόσο δυο λεπτά πριν το τέλος ο Νασσόπουλος με μακρινό σουτ έκανε το 3 – 3 και έτσι το παιχνίδι πήγε στα πέναλτι όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι και πήραν τη νίκη με 4 – 3!