Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πρόκριση για τον Φοίβο, 2 – 1 τον Ηρακλή Μαριτσών

Πρόκριση για τον Φοίβο, 2 – 1 τον Ηρακλή Μαριτσών

0
φωτογραφία: Ανδρέας Στάθης

Νικώντας με 2 – 1, ο Φοίβος πήρε σήμερα την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου της Δωδεκανήσου, απέναντι στον Ηρακλή Μαριτσών. Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο, είχαν όμως θέματα στην επανάληψη μιας και δέχθηκαν την πίεση των φιλοξενούμενων.
Στο 22’ ο Χατζησάββας έκανε την διαγώνια μπαλιά στον Κισέογλου ο οποίος μπήκε στην περιοχή και πάσαρε στον Μπαϊρακτάρη ο οποίος σε κενή εστία έκανε το 1 – 0. Στη φάση αυτή οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για οφσαϊντ στο σκορερ.
Στο 74’ από σέντρα σουτ του Χατζησάββα από τα αριστερά, ο Κουμέντος έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Πεταυράκης σε κενή εστία έκανε το 2 – 0.
Στο 81’ ο Μπρένο κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Φελεσάκη. Εκτέλεσε ο Αναγνώστου και ο Κεφάλας απόκρουσε σε κόρνερ. Το εκτέλεσε ο Χατζηκοσμάς,ο Παπαδημήτρης πήρε την πρώτη κεφαλιά και Αναγνώστου με μια δεύτερη την έστειλε στα δίχτυα (2 – 1).