Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική “Πράσινη” επίδειξη δύναμης!

“Πράσινη” επίδειξη δύναμης!

0

Το τρένο της Ρόδου πέρασε και από τη Θήβα. Η ομάδα του Κώστα Βελιτζέλου δείχνοντας για μια ακόμα φορά τα …δόντια της και τις δυνατότητες που έχει φέτος, επικράτησε με το ευρύ 5 – 2 του φιλόδοξου ΑΟ Υπάτου, χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο αμφισβήτησης. Τα “ελάφια” έβαλαν τις βάσεις για να πάρουν τους τρεις βαθμούς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο προηγήθηκαν με 3 – 1, παίζοντας πολύ καλύτερα από τον αντίπαλο τους που κατάφερε να …πατήσει περιοχή μόνο προς τα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου. Αλλά και στην επανάληψη οι παίκτες της Ρόδου έλεγξαν πλήρως το παιχνίδι, δεν απειλήθηκαν και έφθασαν δίκαια στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης. Ήταν η έβδομη συνεχόμενο νίκη για την ομάδα της Ρόδου η οποία δείχνει ασταμάτητη προς την υλοποίηση του στόχου της.

Το σκορ άνοιξε στο 10′ Γιόνδης ( 0 – 1) ενώ στο 20′ ο Μαρτσάκης έκανε το 0 – 2. Ο Νικολόπουλος μείωσε για τον ΑΟ Υπάτου στο 42′ όμως στο 43′ ο Γιόνδης έκανε το 1 – 3 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 55’΄ο Δέδες μείωσε για τους γηπεδούχους σε 2 – 3 αλλά ο Γιόνδης στο 72′ πέτυχε χατ τρικ κάνοντας το 2 – 4. Το τελικό 2 – 5 διαμόρφωσε το Μπουντόπουλος στο 90′.

ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ: Τσάμης, Μπουζούρας, Οικονομόπουλος, Βασιλείου (78′ Σπέτσι), Βασιλέρης, Γκούμας, Δέδες (68′ Γεωργόπουλος), Μίλλς, Νικολόπουλος, Ποτουρίδης, Σπηλιώτης
ΡΟΔΟΣ: Πίτκας, Κωστόπουλος, Μπαρούτας (65′ Νικολόπουλος), Κανταρτζής, Σουλάι, Μισέλ, Μαρτσάκης (52′ Δελαπόρτας), Γκίνης, Γιόνδης (85′ Παπαδόπουλος), Μπουντόπουλος, Χασομέρης