Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πολύτιμος βαθμός για τη Δόξα Καρδάμαινας

Πολύτιμος βαθμός για τη Δόξα Καρδάμαινας

0

Έναν πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία πήρε η Δόξα. Η ομάδα της Καρδάμαινας αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1 – 1 στον Αρχάγγελο απέναντι στον Άρη, σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπως και στις αρχές της επανάληψης όπου άνοιξαν και το σκορ. Από εκεί και πέρα όμως, οι Κώοι ανέβηκαν πολύ και έπαιξαν αποφασιστικά, διεκδικώντας το θετικό αποτέλεσμα. Ισοφάρισαν γρήγορα ενώ και σε ορισμένες ακόμα περιπτώσεις, απείλησαν για να σημειώσουν και δεύτερο τέρμα.
Το σκορ άνοιξε στο 53’ ο Τάσος Μαγιόγλου (1 – 0) αλλά στο 68’ ο Γιάννης Πης με ένα ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1.