Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πολύστρατος: Πυρ και μανία με τον Πλάτση

Πολύστρατος: Πυρ και μανία με τον Πλάτση

0
Ο διαιτητής Πλάτσης

Πυρ και μανία με τον διαιτητή Πλάτση είναι στον Πολύστρατο Λαέρμων με αφορμή την απόδοση του στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Αναγέννηση του Έμπωνα. Ο Πολύστρατος σε ανακοίνωση του αναφέρει τα ακόλουθα:

«Στο πρώτο ημίχρονο ο διαιτητής Πλάτσης έδειξε την συμπάθεια του στον τόπο καταγωγής του που είναι τα Απόλλωνα. Έδωσε 15 σφυρίγματα έξω από την περιοχή μας ώστε να μπορέσει ο αντίπαλος να μας απειλήσει διότι λόγω της καλής αμυντικής μας λειτουργίας δεν μπορούσε. Μας κιτρίνισε δυο – τρεις παίκτες χωρίς λόγω επειδή του το ζήτησαν οι αντίπαλοι ποδοσφαιριστές να τους δείξει κάρτα. Στο 0 – 1 μας έκοψε με οφσάϊντ καθαρή φάση όπου ο παίκτης μας έβγαινε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα. Στο δεύτερο ημίχρονο στη φάση του δεύτερου γκολ της Αναγέννησης, ο τερματοφύλακας μας έκανε έξοδο στην μικρή περιοχή και μπλόκαρε τη μπάλα για να δεχθεί σπρώξιμο από τον αντίπαλο επιθετικό, να χάσει τη μπάλα και να δεχθούμε γκολ. Ο διαιτητής δεν υπέδειξε το καταφανέστατο φάουλ. Και στο τρίτο τέρμα της αντίπαλης ομάδας όμως έγινε φάουλ υπερ μας στο χώρο του κέντρου αλλά ο διαιτητής και πάλι δεν έδωσε τίποτα. Στην συνέχεια της φάσης δεχθήκαμε το τρίτο γκολ. Στο τέλος του αγώνα ο διαιτητής μετά από διαμαρτυρία του τερματοφύλακα μας του είπε επί λέξει τα εξής: «Οφείλω να ομολογήσω ότι έκανα λάθος».