Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πολύτιμος βαθμός για Δαμάγητο!

Πολύτιμος βαθμός για Δαμάγητο!

0
digenis katavia2

Σημαντικο βαθμό ενόψει της δύσκολης συνέχειας του πρωταθλήματος κατάφερε να πάρει ο Δαμάγητος αφού αναδείχθηκε ισοπαλος 1-1 με τον Διγενή μέσα στα Κοσκινού.Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο καθολη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου σπαταλώντας πολλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ δίχως να τα καταφέρουν τελικά. Στην επανάληψη η πίεση του Διγενή καρποφόρησε αφού στο 55΄προηγήθηκε με κεφαλιά του Γεωργαλλίδη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζούνη. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν και στο 78΄ με σουτ του Κοντόγιαννου έφεραν το παιχνίδι στα ίσια. Στα τελευταία λεπτά οι Θολοενοί πίεσαν τα καρέ του Μανωλάγκα ο οποίος ήταν σε ετοιμότητα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ.Βλάχος(Αυγενικού, Κάζας)
ΔΙΓΕΝΗΣ: Μανωλάγκας, Νίκανδρος, Διακανθός, Μάνο, Κυπριώτης, Γεωργαλλίδης Γ. (70′ Ζαχαρίας), Μοσκιού, Γεωργαλλίδης Δ., Θαρρενός (75′ Γκρίζης), Παπαθανασίου (30′ λ. τρ. Ζούνης), Διακάκης
ΔΑΜΑΓΗΤΟΣ: Στεργενάκης, Μπιλιάς, Μεγαλούδης (65′ Πάσσαλης), Συρράκος, Κοντογιάννης, Κυριακίδης, Αρφαράς, Πανταζόπουλος (60′ Καλοπετρής), Τόμπσον, Νικολίκος (46′ Γρηγοριάδης), Ατσίδης