Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πολύτιμη νίκη της ΑΕ Λέρου

Πολύτιμη νίκη της ΑΕ Λέρου

0
13

Πολύτιμη νίκη που της δίνει το δικαίωμα να ατενίζει με μεγαλύτερη αισιοδοξία το μέλλον της στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου πέτυχε σήμερα η ΑΕ Λέρου η οποία επικράτησε στο γήπεδο της με 2 – 1 του Διαγόρα Βατίου. Το παιχνίδι έγινε στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 15’ με τον Φουντή (1 – 0). Οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (44’) με τον Παπαδόπουλο ο οποίος έκανε το 1 – 1. Οι γηπεδούχοι όμως μπήκαν δυνατά και στην επανάληψη και με ένα νέο γκολ του Φουντή στο 51’ διαμόρφωσαν το τελικό 2 – 1.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σταμάτης Αντωνάς (Βουλγαράκης, Μαυρουδής).
ΑΕ ΛΕΡΟΥ: Γκούτογλου, Φουντουκάκης, Μπάκας, Καρπάθιος, Κοτσάνης, Τσάτσος, Καμπόσος, Κουρεβέλης (78’ Καρνέσης), Πλόχωρος Αντ (86’ Ασένοβ)., Φουντής, Καράγκιολης (62’ Ελένης)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΑΤΙΟΥ: Αναστασάς, Μ. Ζωάννου (66’ Φτάκλας), Αδάμος, Ι. Ζωάννου, Μοσχής, Ζερβός, Ζουρούδης, Κώστας, Ντόστι, Παπαδόπουλος, Παπουρδάνος (47’ Χατζησάββας)