Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Πλήρωσε τα λάθη του!

Πλήρωσε τα λάθη του!

1
DSCN0034

Οδυνηρή ήττα γνώρισε στο Περιστέρι ο Ιάλυσος ο οποίος δεν τα κατάφερε κόντρα στον πολύ καλό Άγιο Ιερόθεο από τον οποίο ηττήθηκε με σκορ 3-0. Οι παίκτες του Γιώργου Σάββενα πλήρωσαν με γκολ τα πολλά λάθη που έκαναν με αποτέλεσμα να φύγουν χωρίς βαθμό από το Περιστέρι. Ο Ιάλυσος ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση καθώς μόλις στο 1ο λεπτό έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί όταν ο Χατζηφούντας νικήθηκε από θέση τετ-α-τετ από τον Ρούμπη. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν γρήγορα και στο 10’ κατάφεραν να προηγηθούν χάρη σε τέρμα του Σαγανά ο οποίος πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά νίκησε τον Παπαδόπουλο για το 1-0. Στην συνέχεια οι «ερυθροκίτρινοι» πίεσαν ψηλά τον αντίπαλο χωρίς ωστόσο να δημιουργήσουν την μεγάλη φάση μπροστά στην εστία του Ρούμπη, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με το σκορ να παραμένει στο 1-0 .
Στο δεύτερο ημίχρονο το σύνολο του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη μετουσίωσε σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Πιο συγκεκριμένα στο 74’ ο Γκουτσουλάς που είχε περάσει σαν αλλαγή στο παιχνίδι ανατράπηκε από τον Τάσο Παυλίδη με αποτέλεσμα ο διαιτητής της αναμέτρησης να καταλογίσει πέναλτι για τον Άγιο Ιερόθεο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σουφλάς που πέτυχε το 2-0, για να έρθει 8’ λεπτά αργότερα ο Πανόπουλος με σουτ να διαμορφώσει το τελικό 3-0.
Οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ
1’ Χαμένο τετ-α-τετ από τον Χατζηφούντα
10’ Σέντρα του Θανόπουλου κεφαλιά του Σαγανά 1-0 για τον Άγιο Ιερόθεο
27’ Προβολή του Φυλακούρη λίγο αουτ
34’ Σέντρα-σουτ του Πανούση, δύσκολα σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος
44’ Επικίνδυνη σέντρα του Σαγανά, ο Παφιάκης έδιωξε την μπάλα πριν αυτή καταλήξει στα δίχτυα
45’ Σουτ του Γούλα μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος
58’ Σέντρα του Μανδύλη, κεφαλιά του Δάρρα η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι
74’ Πέναλτι για τον Άγιο Ιερόθεο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σουφλάς και 2-0
82’ Σουτ του Πανόπουλου στην γωνία του Παπαδόπουλου 3-0
90’ Ευκαιρία για τον Ιάλυσο με τον Σπάρταλη
93’ Χαμένη ευκαιρία για τον Ιάλυσο με τον Αρχοντούλη
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Ρούμπης, Μπιρμπίλι, Μανδυλής, Κωστούλας(83’Πολίτης), Δάρρας, Καραμέρης, Γούλας, Σουφλάς, Πανούσης(65’Γκουτσουλάς), Θανόπουλος( 83’Νιζάμης), Σαγανάς
ΙΑΛΥΣΟΣ: Παπαδόπουλος, Παφιάκης, Κοκκίνης, Λίτσος, Φυλακούρης(62’ Αρχοντούλης), Ρεκλείτης, Παυλίδης(80’ Μόσχος), Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Δελαπόρτας, Καρπαθάκης(62’ Γιαννόπουλος)

Ανταπόκριση: Γιώργος Γραμματικός
Απόδοση: Αλέξανδρος Σιδερής