Αρχική Uncategorized Πήρε το ντέρμπι των ακαδημιών η Ρόδος

Πήρε το ντέρμπι των ακαδημιών η Ρόδος

0

Μεγάλη νίκη με σκορ 2-0 πέτυχε η Ρόδος επί του Διαγόρα στην πρεμιέρα του εφηβικού πρωταθλήματος.

Οι “πράσινοι” του Παναγιώτη Μπεκιάρη πραγματοποίησαν μια πολύ καλή εμφάνιση και δίκαια επικράτησαν του αντιπάλου τους. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, με τον Διαγόρα να είναι πιο απειλητικός από την Ρόδο. Στην επανάληψη τα “ελάφια” μπήκαν φουριόζα και κατάφεραν να επικρατήσουν σε όλα τα σημεία του παιχνιδιού. Το 1-0 έγινε στο 68′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κάππου, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 75′ ο Καντής με ψύχραιμο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Μάλιστα ο ίδιος παίκτης στο 77′ έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει τρία τα τέρματα της ομάδας του, όταν από πλεονεκτική θέση σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Καβουνίδη.

Συνθέσεις:

ΡΟΔΟΣ: Κουμέντος, Κλαδάς, Σαλπιγγίδης, Ζαννέτος, Ορφανός, Κάππος, Αμπελάς, Κωσταδήμας, Χουραϊ, Πόλο, Λεντής. Έπαιξαν και οι Καντής, Κωνσταντινίδης, Κιουπάκης.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Καβουνίδης, Κωστάκης, Παπασταμάτης, Ζερβός, Ζεέλεβ, Χότζα, Πετράς, Μουδάτος, Κοντός, Κρητικός, Σάββενας. Έπαιξαν και οι Καμσαϊ, Νικολής, Τσακίρης, Λεσιόβας.