Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πήρε αυτό που ήθελε!

Πήρε αυτό που ήθελε!

0
aekos
Τη νίκη που τον διατηρεί σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή της βαθμολογίας, πήρε η ΑΕ Κως επικρατώντας 2-0 του Κλεόβουλου στο νέο στάδιο Ανταγόρα, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 24η  αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας Δωδεκανήσου. Τα τέρματα για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Μαριάς στο 12΄ και Δραμουντανής στο 85΄.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
10′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Μπαρτσελό η μπάλα κόντραρε στα σώματα και πέρασε κόρνερ.
12′ ΓΚΟΛ!!!Εκτέλεση κόρνερ από τον Μπαρτσελό κεφαλιά του Μαριά στα δίχτυα του Ναούμ για το 1-0.
16′ Μόνος του απέναντι στον Τσαραπατσάνη ο Τσοπανάκης προσπάθησε να τον περάσει με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να πέφτει και να διώχνει σε κόρνερ.
21′ Σουτ του Γεωργαλλή η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς και πέρασε κόρνερ.
39′ Βαθιά μπαλιά από τον Φυτά ο Μαργαρίτης έκανε το πλασέ στην κίνηση με τον Ναούμ να αποκρούει στην δεξιά του γωνία.
47′ Σέντρα του Πη από δεξιά κεφαλιά του Μπαρτσελό λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ναούμ.
59′ Μακρινό σουτ του Ζαμάγια λίγο άουτ.
63′ Δυνατό σουτ του Μαριά μπλόκαρε σταθερά ο Ναούμ.
65′ Σουτ του Μπαρτσελό από πλάγια θέση απέκρουσε σε κόρνερ ο Ναούμ.
79′ Ο Δουλγεράκης μπήκε μόνος του από τα αριστερά έκανε την παράλληλη σέντρα με τον Φυτά να στρώνει στον Μπαρτσελό το σουτ του του οποίου κόντραρε στους αμυντικούς και η μπάλα στρώθηκε και πάλι στον Δουλγεράκη που σε κενή εστία αστόχησε.
81′ Δυνατό σουτ του Μπαρτσελό από πλάγια θέση απέκρουσε σε κόρνερ ο Ναούμ.
85′ ΓΚΟΛ!!!Εκτέλεση κόρνερ από τον Φυτά στο δεύτερο δοκάρι,ο Μάμμης έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει στον Δραμουντανή που απο κοντά με σουτ έκανε το 2-0.
Α.Ε Κως: Τσαραπατσάνης, Νυστάζος, Καραγιαννάκης, Μαριάς, Ζαμάγιας, Δραμουντανής, Μαργαρίτης (57 Καρακιόζης), Φυτάς, Πης (Μάμμης), Ελευθεριάδης (70 Δουλγεράκης), Μπαρτσελό.
Κλεόβουλος: Ναούμ, Φραντζής, Διάκουλας, Δανελλάκης, Μωραίτης Ε, Ιωαννίδης (83′ Λάμπης), Τσοπανάκης, Αγγελιδάκης (67’Μωραίτης Φ), Γκύπη (67′ Τριπολίτης), Χατζημιχαήλ, Γεωργαλλής