Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πιο ψύχραιμος «καθάρισε» ο Εθνικός

Πιο ψύχραιμος «καθάρισε» ο Εθνικός

0

Άποντος για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι έμεινε ο Ορφέας ο οποίος εξακολουθεί να βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Β’ Κατηγορίας. Αυτή τη φορά οι «κόκκινοι» του Γρηόρη Σαρρή ηττήθηκαν από τον Εθνικό Αρχίπολης του Μιχάλη Ψύλλου με 3 – 1. Οι φιλοξενούμενοι ειδικά στην διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου έπαιξαν πολύ έξυπνα δίνοντας χώρο στους αντιπάλους τους και «χτυπώντας» στις αντεπιθέσεις, κάτι που απέφερε καρπούς. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ορφέας ξεκίνησε δυνατά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το Νίκα στο 8’ (1 – 0). Ήταν ένα γκολ το οποίο έδωσε καλή ψυχολογία στους γηπεδούχους οι οποίοι «κυνήγησαν» στη συνέχεια και ένα δεύτερο τέρμα. Όμως στο 37’, ο Εθνικός βρήκε τον τρόπο να «απαντήσει» με τον Λόη (1 – 1) και από εκεί και πέρα αναθάρρησε ενόψει της συνέχειας. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ορφέας ήθελε αλλά …δεν μπορούσε απέναντι στον καλοστημένο και ψύχραιμο Εθνικό που «καθάρισε» το παιχνίδι. Πέτυχε το 1 – 2 με τον Κρεκούκια στο 64’ και το 1 – 3 με τον Θεόδωρο Λυριστή στο 82’.

Ανταπόκριση: Τάκης Χατζηγεωργίου