Αρχική Φωτογραφικά Άλμπουμ Πιο ουσιαστικός ο Άρης (pics)

Πιο ουσιαστικός ο Άρης (pics)

0
16

Πιο ουσιαστικός ο Άρης Αρχαγγέλου κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0 από τον ΠΑΣ Ασκληπειού και να διατηρήσει το αήττητο του για τρεις συνεχόμενες αγωνιστικές. Οι γηπεδούχοι μπορεί να είχαν την κατοχή της μπάλας όμως δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για να απειλήσουν σοβαρά τον αντίπαλο τους και να φτάσουν στην ισοφάριση, ώστε να διεκδικήσουν στην συνέχεια κάτι καλύτερο. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν πιο δυνατά και να δείχνουν τα …δόντια τους από νωρίς. Στη συνέχεια και μετά το τέρμα που σημείωσε ο Μάλλιος, οι παίκτες του Στάθη Φαρμακίδη έδειξαν να συνέρχονται κάπως και να γίνονται πιο δραστήριοι χωρίς όμως να απειλούν ουσιαστικά την εστία του Χρυσανθή. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι του ΠΑΣ Ασκληπειού έδειξαν να μπαίνουν αποφασισμένοι για την ισοφάριση βγαίνοντας μαζικά στην επίθεση αλλά άφησαν ορισμένα κενά στα μετόπισθεν τα οποία εκμεταλλεύτηκε κατά τον καλύτερο τρόπο ο Άρης Αρχαγγέλου με αποτέλεσμα να σημειώσει ένα δεύτερο τέρμα και να «καθαρίσει» τον αγώνα. Ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και στο τελευταίο δεκάλεπτο έκαναν ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία τους κερδίζοντας αρκετά κόρνερ και πολλά φάουλ κοντά στην περιοχή τα οποία όμως δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν.
Το 1-0 έγινε στο 14΄με σουτ από τον Μάλλιο ενώ το 2-0 στο 83΄με πλασέ από τον Μπαϊρακτάρη.
Διαιτησία: Μίαρης-Καλκαβούρας-Στεφανάκης. Σημειώνεται ότι στο 75’ ένιωσε τράβηγμα στο πόδι και σταμάτησε τον αγώνα αλλά μετά τις πρώτες βοήθειες που του παρασχέθηκαν από τον γιατρό του αγώνα συνέχισε να αγωνίζεται κανονικά.
ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΕΙΟΥ: Χατζηπέτρος, Πιτσουρδάκης, Μελισσάς, Μάκρας, Μαλάμης, Γιώτας (67΄Καρπαθάκης), Καψαλάκης, Γαϊτάνος, Θρήσκος (68΄ Χαρίτος 84΄λ.τ. Αγγελής), Βακιάνης, Ταγκάεφ
ΑΡΗΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ:Χρυσανθής, Ντελέρνο, Πομπού, Κωστάκης, Παπαοικονόμου (9΄λ.τ.Κοτσίκος), Χατζηνικόλας (73΄Ζαρκαδούλιας), Μπαϊρακτάρης, Κοντόγιαννος, Μάλλιος (86΄Κολιάδης), Κολιοκώστας, Σταμούλης

{yoogallery src=[/images/stories/fotos/sezon2013_2014/a_katigoria/pas_aris/] width=[150] height=[150]}