Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πέρασε και ο Κλεόβουλος

Πέρασε και ο Κλεόβουλος

0
kleovoulos parataksi

Αν και έχανε στο πρώτο ημίχρονο με 1 – 0, ο Κλεόβουλος της Λίνδου κέρδισε στην Παστίδα με 2 – 1 τον τοπικό Αστέρα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Στα πρώτα 45 λεπτά οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλο τους και στο 44’ άνοιξαν το σκορ με σουτ του Ξηροκώστα έξω από την μεγάλη περιοχή (1 – 0). Ο Κλεόβουλος ανέβασε την απόδοση του στην επανάληψη και ισοφάρισε στο 48’ με τον Γεωργαλλή (1 – 1). Οι γηπεδούχοι από εκεί και πέρα πήραν και πάλι τον έλεγχο και την πρωτοβουλία των κινήσεων ωστόσο ο Κλεόβουλος ήταν αυτός που πέτυχε άλλο ένα γκολ (στο 86’ με τον Αρχοντούλη) παίρνοντας την πρόκριση.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σάββας Τσοπανάκης με «βοηθούς» την Εύη Λάμπρου και τον Χρήστο Κασιώτη.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Καίκας, Καλαϊτζίδης, Καρύδης, Καλαγρής, Ζερβός, Αυγενικού, Κόκας, Ξηροκώστας (73’ Κονόμι), Λιαμής (76’ Λενιού), Πάπα, Παυλίδης (87’ Γ. Καρδούλιας)
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Λιβισιανός, Γιατσιάτσος, Μπάρδης (89’ Αναστασιάδης Γ. Ε.), Αρχοντούλης, Α. Συμεωνίδης, Γ. Συμεωνίδης, Πατσιαούρας (75’ Μπάκας), Αθανασίου, Μαθιός (82’ Αναστασιάδης Γ. Α.), Χατζημανώλης, Γεωργαλλής