Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πέρασε από την Παστίδα ο Αντίμαχος

Πέρασε από την Παστίδα ο Αντίμαχος

0
pastida antimaxos

Νικηφόρα πέρασε από την Παστίδα ο Αντίμαχος. Η ομάδα της Κω, επικράτησε με 3 – 0 του τοπικού Αστέρα και έτσι πήρε άλλους τρεις σημαντικούς βαθμούς, παραμένοντας ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα. Οι «κόκκινοι» του Γιώργου Σταμάτη έβαλαν τις βάσεις για να πάρουν τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο , διάστημα κατά το οποίο ήταν καλύτεροι και πέτυχαν και δυο τέρματα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους αλλά είχαν πρόβλημα στην τελική προσπάθεια. Το σκορ άνοιξε στο 25’ ο Σωτήρι με κεφαλιά και στο 37’ ο Μποιλής από κοντά που πήρε το ριμπάουντ έκανε το 0 – 2. Το τελικό 0 – 3 διαμόρφωσε στο 88’ ο Συνεσίου μέσα από τη μεγάλη περιοχή.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πατσιόπουλος (Σαρρής, Μοσχάτος)
ΑΣΤΕΡΑΣ: Ροδανάκης, Παγκράτης, Λυκομέτι, Χαριτάκης, Καρύδης, Φελεσάκης (62’ Καλαγρής, Κυπριώτης (55’ Πολυχρόνης), Μπάρδης, Λολάκης, Πάπα, Στεργιόπουλος (73’ Ισκάς)
ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ: Μιχαλάκης, Σκαλέρης (67’ Κάρλος), Καράλιαμης, Σωτήρι, Ιωαννίδης, Θωνιάτης, Χατζησουλεϊμαν, Πης (85’ Μπίλλης), Βλαντιμίροφ, Μποιλής, Συνεσίου