Πέρασε από την Κρεμαστή ο ΑΣ Τήλος!

0
IMG 4854

Σπουδαίο «διπλό» στην Κρεμαστή πέτυχε ο ΑΣ Τήλος αφού επικράτησε με 3-1 και του Νηρέα, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του 1ου ομίλου της Β΄ Κατηγορίας.
Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις στο 6΄ ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Σακελλάρη Η. Στο 17΄ μετά από λάθος της άμυνας ο Μόσχου έγραψε το 0-2. Οι Τηλιακοί λίγο πριν το φινάλε της ανάπαυλας έκαναν τρία τα τέρματά τους και πάλι με τον Μερκούρη Μόσχου.
Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, με τον Νηρέα να καταφέρνει να μειώνει με τον Παπανικολάου στο 57’ σε 1-3 με εύστοχο πέναλτι. Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν ακόμα ένα τρίποντο.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο κ. Αντωνάς ( Μαυρουδής, Μοσχάτος)
ΝΗΡΕΑΣ: Αξιώτης, Γουλίτσας, Παπανικολάου, Κιλασίν (50΄ Ζουρδής), Καρίνος, Τζεμανάκης (57΄ Βογιατζής), Φλεβάρης (46΄ Βολιτάκης), Κοκκάρης, Χριστοδούλου, Σινάνι, Παπαγεωργίου
ΑΣ ΤΗΛΟΣ: Χατζηνικόλας, Οίκουτας (51΄ Παπαστεργίου), Ρούκο, Χατζηφούντας, Σακελλάρης Κ., Νικολής, Χριστοφής, Ανγκόλι (87΄ Σγκουρός), Σακελλάρης Η., Μόσχου (43΄ λ.τρ. Καρασάββας), Οικονόμου