Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πέρασε από την Κατταβιά και παρέμεινε αήττητος ο Φοίβος Κρεμαστής

Πέρασε από την Κατταβιά και παρέμεινε αήττητος ο Φοίβος Κρεμαστής

0

Αν και ο Φοίβος Κρεμαστής φάνηκε να έχει εύκολο μεσημέρι, η αξιόμαχη Κατταβιά δυσκόλεψε την ομάδα της Κρεμαστής, η οποία παρόλα αυτά νίκησε με 4-2.

Ειδικότερα, Μόσχου (12′) και Μπαϊρακτάρης (14′) έδωσαν νωρίς προβάδισμα δύο γκολ στον Φοίβο, ο Σαρίκος απάντησε στο 24ο λεπτό για την Κατταβιά (1-2). Λίγο πριν το ημίχρονο, Χατζησάββας και Μόσχου στο 41′ και 45′ αντίστοιχα, ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 1-4 και κάπου εκεί «σφράγισαν» την νίκη για τον Φοίβο. Από εκεί και έπειτα το μόνο που κατάφερε η Κατταβιά ήταν να μειώσει στο τελικό 2-4 με γκολ του Κούτσι στο 82′.

Μετά και από την συγκεκριμένη νίκη ο Φοίβος Κρεμαστής, όχι μόνο ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, αλλά ταυτόχρονα διατήρησε και το αήττητο στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας (Β’ όμιλος). Στον αντίποδα η ΑΕ Κατταβιάς έφτασε τις τρεις σερί ήττες. Ο απολογισμός της είναι μία νίκη, μία ισοπαλία και τρεις ήττες.