Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πέρασε από τ’ Απόλλωνα ο ΑΟ Σύμης

Πέρασε από τ’ Απόλλωνα ο ΑΟ Σύμης

0

Άλλη μια νίκη πανηγύρισε ο Αθλητικός Όμιλος της Σύμης. Παίζοντας εκτός έδρας με τον Απόλλων Απολλώνων σε παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας (1ος όμιλος) επικράτησε με 3 – 1.

Η ομάδα της Σύμης συνάντηση δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη ήταν σαφώς καλύτερη και επέβαλλε τον δικό της ρυθμό στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 25’, ο Σακαρέλης με πέναλτι έκανε το 1 – 0 αλλά στο 30’ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Γκρέϊσι Ράπι (1 – 1). Ο Λεβεντέρης στο 73’ έκανε το 1 – 2 και το τελικό 1 – 3 πέτυχε ο Χότζα στο 81’.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΩΝ: Σ. Σεντονάς, Κωνσταντάκης, Δάσσιος, Στ. Διακοβασιλείου, Διακοβασιλείου, Σακαρέλης, Παναής (55’ Πονήρης), Τσακμακίδης, Φ. Σεντονάς, Μπιλιάς (60’ Ζουρούδης), Διακοδημήτριου
ΑΟ ΣΥΜΗΣ: Σ. Χατζηπέτρος, Ν. Χατζηπέτρος, Μ. Χατζηπέτρος, Τσαουσέλης, Α. Λεβεντέρης (46’ Ζουρούδης), Καραγιάννης, Στεφάνου (65’ Χότζα), Γκρέϊσι Ράπι, Λεβεντέρης, Καραβαϊλης (46’ Τσίκκης), Ρίκκα