Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πεντάστερος!

Πεντάστερος!

0
asteras_masaron

Μόνο για ένα ημίχρονο αντιστάθηκε ο ΠΑΟ Κω στις «ορέξεις» του Αστέρα Μασσάρων καθώς το τελικό 5-0 αποτυπώνει ξεκάθαρα την εικόνα του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο ωστόσο, βρέθηκαν να κυνηγάνε το σκορ, ωστόσο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους φτάνοντας εύκολα στη νίκη με 5-0.
Το σκορ άνοιξε στο 20΄ με το Ντούλε και στην επανάληψη ο ίδιος παίκτης έκανε στο 60΄το 2-0. Στο 65΄ Μίρτσε ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-ο, ενώ στο 85΄ ο Ξύππας έκανε το 4-0. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Νικήτας διαμόρφωσε το τελικό 5-0.
Αστέρας Μ: Νέσβος, Σκούμπρος (83΄ Νικήτας), Χατζηκωστής, Ξύππας, Τραχανάς, Μοσχής, Μουσακίνιας (29΄ λ.τ Λούπο), Σκυλαράκης (70΄ Κούτρης), Μπουγάτσος, Μίρτσε, Ντούλε.
ΠΑΟ Κω: Νέσκες, Στεργαλλάς, Γαζής, Ζώης, Παπαγιανόπουλος, Γνήλης, Παναγιώτου, Νικολάου, Ξυπολυτάς, Μέμμα, Μπεκριλάι.