Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Πάτησε το ..γκάζι στην επανάληψη ο Δαμάγητος

Πάτησε το ..γκάζι στην επανάληψη ο Δαμάγητος

0

Παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο όπου κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρομ, ο Δαμάγητος Θεολόγου επικράτησε με 3 – 0 στο γήπεδο του της Δόξας Ψίνθου και έτσι πρόσθεσε τρεις σημαντικούς βαθμούς στο ενεργητικό του.

Οι «βυσσινί» πήγαν πολύ καλά στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου όπου έλεγξαν το παιχνίδι και είχαν την υπεροχή. Είχαν δοκάρι (κάθετο) με σουτ του Κοσκινιώτη ενώ πέτυχαν και ένα γκολ με τον Καβουκλή το οποίο ακυρώθηκε ως οφσαϊντ. Στην επανάληψη, η υπεροχή των γηπεδούχων ήταν καθολική και δίκαια έφθασαν στην κατάκτηση των τριών βαθμών.

Άνοιξαν το σκορ με τον Σχοινάκη στο 50’ (1 – 0), πέτυχαν το 2 – 0 με τον Κουντουράκη στο 70’ και διαμόρφωσαν το τελικό 3 – 0 με τον Σχοινάκη στο 74’.