Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Πάτησε …γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο

Πάτησε …γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο

0
eisodoa_omadon
Παίζοντας καλύτερα στο διάστημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ηρακλής Λάρδου νίκησε με 3 – 0 τον Αστέρα Μασσάρων και πήρε έτσι τους τρεις βαθμούς. Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τα τρία τους τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο επέβαλλαν τον ρυθμό τους στον αγωνιστικό χώρο. Ο αγώνας έγινε κάτι από αντίξοες συνθήκες διότι η βροχή που είχε προηγηθεί είχε μετατρέψει σε βούρκο τον αγωνιστικό χώρο σε αρκετά σημεία του.
Τα γκολ
Στο 61’ ο Νικηταράς με κοντινή κεφαλιά μετά από φάουλ του Σάββενα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1 – 0.
Στο 77’ ο Μ. Χαρίτος με ωραία ατομική προσπάθεια μπήκε στην περιοχή και με πλασέ από πλάγια θέση νίκησε τον Νεσγό και έκανε το 2 – 0
Στο 82’ ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας και σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μανώλης Μίαρης και «βοηθοί» του ήταν οι Τσίπας και Στ. Γιακουμάκης.
ΗΡΑΚΛΗΣ: Καλανδράνης. Ι. Ευαγγελίδης, Μπενούρ, Χαρικιόπουλος, Διοακο]βασιλείου, Νικηταράς, Στ. Ευαγγελίδης(83’ Κώτσος), Σάββενας (72’ Καφάλας), Μ. Χαρίτος (85’ Καμμάς), Β. Χαρίτος, Ταγκάεφ
ΑΣΤΕΡΑΣ: Νεσγός, Σκούμπρος, Μπάρτζος, Κιλασίν, Κυριακάκης (78’ Α. Νικήτας), Κουρμαδιάς, Χατζηκώστας (62’ Μαντικός), Πλαγγέντης, Μίρτσεβ, Χατζηπαυλής (68’ Κατσουρός), Μουδάτσος