Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου ΠΑΟ Κω: Άξιος τέταρτος

ΠΑΟ Κω: Άξιος τέταρτος

0
1

Ο ΠΑΟΚω αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2, με αντίπαλο την Ομόνοια  στο Γεννάδι και κράτησε την τέταρτη θέση και την βαθμολογική διαφορά από τον αντιπάλο της. Το παιχνίδι ξεκίνησε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο έως το πρώτο 20′ λεπτό ,όταν και  η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με (1-0) Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι πίεσαν ,έχασαν ευκαιρίες χωρίς να καταφέρουν να ισοφαρίσουν . Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚω ανέβασε την απόδοση του και κατάφερε  στο 62′  να σκοράρει για το (1-10 και στο 67′  να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ κάνοντας το (1-2) . Η Ομόνοια στο τελευταίο 20λεπτο ανοίχτηκε για να ισοφαρίσει και τα κατάφερε. Το (2-2) έγινε στο 83ο λεπτό
Ομόνοια : Νικήτας,Χατζηκώστας,Πιζήμολας Κ.,Χατζηκώστας Κ,Στογιανόφσκι,Μπαιράμης Σκ.Θ,Καρασάββας Π,Πιζήμολας Σ.,Καρασάββας Κ,Μπόουσμαν (46′ Πιζήμολας Ι.),Μπαιράμης Ι.
ΠΑΟΚω: Κωνσταντινίδης,Γιακιντζής (55′ Ξυπολιτάς Μ.),Πουλημάς (60′ Σηλαιδόπουλος),Παπαγιαννόπουλος (75′ Κασιώτης),Στεργαλλάς,Ξυπολιτάς Γ.,Βαταρίνα,Παναγόπουλος,Μέμα,Ζαμάγιας,Καννελόπουλος Β.