Πανδωδεκανησιακό: Επιτυχημένη η πρώτη ημέρα

0
beach panodekanisiako

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η πρώτη ημέρα του Τουρνουά μπιτς βόλεϊ για μικτές ομάδες που διοργανώνει στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα η Τοπική Επιτροπή Πετοσφαίρισης Δωδεκανήσου σε συνεργασία με την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Υποστηρικτές του τουρνουά είναι ο ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου, το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου, η εταιρία ΝΥΜΦΗ ΑΕ (νερά) και το αθλητικό portal www.news12.gr (χορηγός επικοινωνίας).

 

Αποτελέσματα

  Γύρ. Ομάδα 1 vs Ομάδα 2   Σετ Πόντοι
1 I Βομβύλα / Γιώτης vs Δικαστοπούλου / Μακρής 2 0 15-13, 15-13
2 II Τζανουδάκη Μ / Ριζούλης vs Βομβύλα / Γιώτης 0 2 12-15, 05-15
3 II Ταμβακά / Αλεξίου vs Γιαννέλη / Γεράκης 2 1 15-10, 10-15, 11-06
4 II Ντμτρίεβα / Φλεβάρης vs Αμορανιτη Ε / Δικαστόπουλος 1 2 06-15, 17-15, 02-11
5 II Αμορανίτη Ν / Χατζηγεωργίου vs Χανιωτάκη / Παπαστάμος 2 1 07-15, 15-11,11-07
6 II Τζανουδάκη Λ / Σαρικάς vs Μαστρογιάννη / Κουνάκης 2 0 15-03, 15-05
7 II Σφήκα / Λάλουσης vs Ζωάννου / Γκλάρας 2 0 15-05, 15-08
8 II Τσαγκαράκη / Γιακουμάρος vs Ιωακειμίδου / Αναστασιάδης 2 0 15-03, 15-11
9 II Μπόνη / Δεληγιώργης vs Αγγελή / Χαριστής 0 2 09-15, 13-15
10 17 Μπόνη / Δεληγιώργης vs Δικαστοπούλου / Μακρής 0 2 07-15, 11-15
11 III Βομβύλα / Γιώτης vs Ταμβακά / Αλεξίου 2 0 15-09, 15-06
12 III Αμορανιτη Ε / Δικαστόπουλος vs Αμορανίτη Ν / Χατζηγεωργίου 1 2 16-14, 10-15, 10-12
13 III Τζανουδάκη Λ / Σαρικάς vs Σφήκα / Λάλουσης 2 1 11-15, 15-12, 11-08
14 III Τσαγκαράκη / Γιακουμάρος vs Αγγελή / Χαριστής 2 0 15-11, 15-13
15 13 Γιαννέλη / Γεράκης vs Τζανουδάκη Μ / Ριζούλης 0 2 07-15, 05-15
16 13 Χανιωτάκη / Παπαστάμος vs Ντμτρίεβα / Φλεβάρης 0 2 05-15, 08-15
17 13 Ζωάννου / Γκλάρας vs Μαστρογιάννη / Κουνάκης 2 1 14-16, 15-11, 11-06
18 13 Δικαστοπούλου / Μακρής vs Ιωακειμίδου / Αναστασιάδης 2 0 15-00,15-02
19 9 Τζανουδάκη Μ / Ριζούλης vs Σφήκα / Λάλουσης 2 0 15-11,15-09
20 9 Ντμτρίεβα / Φλεβάρης vs Αγγελή / Χαριστής 2 0 15-13, 15-10
21 9 Ζωάννου / Γκλάρας vs Ταμβακά / Αλεξίου 1 2 07-15, 15-09, 04-11
22 9 Δικαστοπούλου / Μακρής vs Αμορανιτη Ε / Δικαστόπουλος 2 0 15-10, 15-07
23 IV Βομβύλα / Γιώτης vs Αμορανίτη Ν / Χατζηγεωργίου 2 0 15-04, 15-09
24 IV Τζανουδάκη Λ / Σαρικάς vs Τσαγκαράκη / Γιακουμάρος 2 1 15-10, 09-15, 11-15
25 7 Ντμτρίεβα / Φλεβάρης vs Τζανουδάκη Μ / Ριζούλης      
26 7 Δικαστοπούλου / Μακρής vs Ταμβακά / Αλεξίου      
27 5 Αμορανίτη Ν / Χατζηγεωργίου vs Νικητής Αγώνα Νο25      
28 5 Τσαγκαράκη / Γιακουμάρος vs Νικητής Αγώνα Νο26      
29 3 Βομβύλα / Γιώτης vs Νικητής Αγώνα Νο28      
30 3 Τζανουδάκη Λ / Σαρικάς vs Νικητής Αγώνα Νο27      
31 3,4 Ηττημένος Αγώνα Νο29 vs Ηττημένος Αγώνα Νο30      
32 1,2 Νικητής Αγώνα Νο29 vs Νικητής Αγώνα Νο30      

Τελική Κατάταξη

Κατάταξη Ομάδες
1 1η Θέση
2 2η Θέση
3 3η Θέση
3 4η Θέση
5 5η Θέση
5 5η Θέση
7 7η Θέση
7 7η Θέση
9 Σφήκα / Λάλουσης
9 Αγγελή / Χαριστής
9 Ζωάννου / Γκλάρας
9 Αμορανιτη Ε / Δικαστόπουλος
13 Γιαννέλη / Γεράκης
13 Χανιωτάκη / Παπαστάμος
13 Μαστρογιάννη / Κουνάκης
13 Ιωακειμίδου / Αναστασιάδης
17 Μπόνη / Δεληγιώργης