Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Πανδαισία γκολ στην Καισαριανή

Πανδαισία γκολ στην Καισαριανή

1
diagoras_ethnikos_asteras
Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι στην Καισαριανή, ο Διαγόρα ηττήθηκε 4-3 από τον Εθνικό Αστέρα στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 21ης  αγωνιστικής της Football League.  Οι «κυανέρυθροι» είχαν εξαιρετική παρουσία και παρότι προηγήθηκαν 3-2 στο ημίχρονο, εντούτοις το γεγονός ότι από 39΄ αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο, έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ανατρέψουν το αποτέλεσμα. Οι «κυανέρυθροι» ολοκλήρωσαν τον αγώνα με εννέα παίκτες, καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Πουλόπουλος για χτύπημα εκτός φάσης.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
3′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Διαγόρας νωρίς νωρίς πήρε το προβάδισμα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ζλάτκοβιτς. Εθνικός Αστέρας- Διαγόρας 0-1
7′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Εθνικός Αστέρας ισοφάρισε και αυτός με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χανιώτη. Εθνικός Αστέρας- Διαγόρας 1-1
19′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Εθνικός Αστέρας πήρε το προβάδισμα με κοντινό πλασέ του Σκάρου. Εθνικός Αστέρας- Διαγόρας 2-1
31′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Μετά από εκτέλεση φάουλ από αριστερά, ο Ταραχούλσκι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοτταρά και έκανε το Εθνικός Αστέρας- Διαγόρας 2-2
33′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Διαγόρας με γκολ του Σπάρταλη πήρε το προβάδισμα σε διάστημα δύο λεπτών. Εθνικός Αστέρας- Διαγόρας 2-3
39΄: Ο Ζλάτκοβιτς αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη για δυνατό μαρκάρισμα
51′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Η “βροχή” των γκολ συνεχίζεται στην Καισαριανή. Ο Χανιώτης με προβολή από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το Εθνικός Αστέρας- Διαγόρας 3-3
83′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Κι άλλο γκολ στην Καισαριανή. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Μπενίσκος με κεφαλιά έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους. Εθνικός Αστέρας- Διαγόρας 4-3
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Εθνικός Αστέρας (Νίκος Παντέλης): Κοτταράς, Καρατζάς, Σκάρος, Χωριανόπουλος, Τσιώλης, Διαμάντης, Σανόκο, Φραντζεσκί (71′ Μπενίσκος), Λουάμο (89′ Παπαζούδης), Χανιώτης (90΄ Παριανός), Άντονι.
Διαγόρας (Πέτρος Ρουτζιέρης): Ταμπάσης, Σαλαμαστράκης, Ρέγες, Σπάρταλης, Ζλάτκοβιτς, Γεωργίου (82′ Πλάτανος), Προβατίδης, Αγκιρίμπα, Ταραχούλσκι, Χριστοφιλέας, Πουλόπουλος.