Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Παμπαίδες: Τελχινίς – Ήλιος 3-0 (pics)

Παμπαίδες: Τελχινίς – Ήλιος 3-0 (pics)

0
telxinida ilios3

Στον τελευταίο αγώνα της σεζόν ο ΡΣΦΠ Τελχινίς νίκησε στο Βενετόκλειο με 3-0 σετ το μαχητικό Ήλιο Ιαλυσού.
Στο 1ο σετ η Τελχινίδα πήρε αμέσως προβάδισμα και έφθασε εύκολα στο 25-11.
Οι αθλητές του Ήλιου αντέδρασαν και έφθασαν πολύ κοντά στην κατάκτηση του 2ου σετ. Ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ έως και το 20-22 (είχαν προηγηθεί με 17-20) αλλά στο τέλος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν και αυτό το σετ με 25-22.
Και στο 3ο σετ οι δύο ομάδες πρόσφεραν καλό θέαμα. Η Τελχινίδα όμως ήταν ανώτερη και πήρε και αυτό το σετ με 25-18.
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΣ Ήλιος 3-0 σετ σε 72΄ (25-11 σε 27΄, 25-22 σε 22΄ και 25-18 σε 23΄)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γκέντσι Ορμενάι, Κώστας Χειμωνέττος, Φραντζής Αράπης, Ντάνιελ Σίμου, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Γιάννης Σαρικάς, Τίμος Πανταζής, Κρίστιαν Χατζημανώλης, Κωνσταντίνος Κεσίδης, Θεμιστοκλής Αρβανίτης, Άγγελος Μαγουλιώτης και Νίκος Διακομιχάλης.
Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Κων. Κυρίτσης, Δημ. Βαβλάς, Ν. Βαβλάς, Αριστ. Μερτσάρης, Αγ. Κουρής, Εμ. Πανελέου, Ε. Νταϊα και Ιωαν. Καροφτής.
Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Μαρίνα Μάντζιου.

φωτογραφίες: Πέτρος Χειμωνέττος

{yoogallery src=[/images/stories/fotos/sezon2012_2013/alla_spor/volei/telxinis_ilios_pampaides/] width=[150] height=[150]}