Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Παγκορασίδες: Κοντά στον τίτλο η Τελχινίδα

Παγκορασίδες: Κοντά στον τίτλο η Τελχινίδα

0
telxinida pagkorasides

Πολύ κοντά στην κατάκτηση της 1ης θέσης βρίσκονται οι Παγκορασίδες της Τελχινίδας οι οποίες νίκησαν με 3 – 0 σετ τον ΑΟ Αθλοπαιδιών της Κω. Στο 1ο σετ και οι δυο ομάδες εμφανίστηκαν μουδιασμένες και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Στα δυο επόμενα όμως, οι γηπεδούχες βρήκαν τον ρυθμό τους και κυριάρχησαν.
Τελχινις – ΑΟ Αθλοπαι διων 3 -0 σετ σε 74 (25-22 σε 34 , 25ης-13 σε 21 και 25ης-13 σε 19)
Διαιτήτευσαν οι Κ. Τζάνος και Σ. Κυπριώτης.
Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς, Μιχάλης Τσιμισίρης) Ζέρβα Ελ., Οικονόμου Μ., Γεροσσάβα Λ., Παρασκευά Β., Αμορανίτη Ν., Λεβιώβα Γ., Κώτη Αγ., Κωνσταντάκη , Αντωνιάδη Χρ., Καραμούτη Αγ., Μπατζια Ερ.
ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ ΚΩ (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Γιαννοπούλου Ευγ., Μήλα Ευγ., Κεφαλιανού Μαρ., Πισσάρη Γιάν., Φεσσάρα Ειρ., Ζαμάγια Σταμ., Χατζηνικολάου Ευαγ.

Ήλιος – ΑΟ Αθλοπαιδιών
Σε άλλο παιχνίδι για την ίδια κατηγορία που έγινε στο κλειστό της Ιαλυσού, η ομάδα της Κω νίκησε με 3 – 0 σετ τον Ήλιο. Τα στοιχεία του αγώνα:
Α.Σ. Ήλιος – Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 0-3 (3-25, 11-25, 2-25) σε 36’
Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Γιαννοπούλου Ευγ., Μήλα Ευγ., Κεφαλιανού Μαρ., Πισσάρη Γιάν., Φεσσάρα Ειρ., Ζαμάγια Σταμ., Χατζηνικολάου Ευαγ.
Α.Σ. Ήλιος (Δοξάκης Δημ.) Μουσάδη Δ., Σφήκα Αν., Σώρρα Σ., Τζάνη Σ., Αλντάση Αρ., Βγενοπούλου Δ., Αζεμάι Λορ., Ισκά Αικ., Τσιριγωτάκη Αθ., Σακελλαρίδη Αικ., Σαρλή Ειρ. Ράιου Ε.