Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Παγκορασίδες: “Έσπασαν καρδιές”, τρίτη νίκη για το Ροδίων!

Παγκορασίδες: “Έσπασαν καρδιές”, τρίτη νίκη για το Ροδίων!

0

“Έσπασαν καρδιές” στο κλειστό του Ροδίων Άθλησις! Η γηπεδούχος ομάδα αν και έχανε με 2 – 0 σετ, επικράτησε τελικά με 3 – 2 του Φοίνικα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος των Παγκορασίδων και έκανε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενες ήταν καλύτερες στα πρώτα δυο σετ τα οποία και μπόρεσαν να κατακτήσουν. Η συνέχεια όμως ήταν εντελώς διαφορετική με την ομάδα του Ροδίων να …πατάει το γκάζι και να κάνει την μεγάλη ανατροπή μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι.

Τα σετ του αγώνα: 23-25 (30’), 13-25 (22’), 25-21 (24’), 25-14(15’), 15-12 (27’)

ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ: Αγγελίτση, Γενημανώλη, Μαύρου, Μετσάι, Παπαδοπούλου, Φυράι, Αμπελά, Ευθυμίου, Μαχραμά, Μπάντι, Πίττα
ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Γιακουμάρου, Λούλου, Κόρμπα, Κουκιά Ρ., Συμιακού, Γιάννη, Κηπουρού, Κουτσούκου, Μενούχου, Νόβα, Τοντόροβα, Τριανταφύλλου