Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Όρθιος στο Βάτι

Όρθιος στο Βάτι

0

Ισόπαλοι έμειναν Διαγόρας και Ακουσίλαος στο Βάτι με τους φιλοξενούμενους να πραγματοποιούν εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο οποίο και προηγήθηκαν 2-0 με τα γκολ του Νέτσα και του Ντίξον. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν «στροφές» και μείωσαν με τον Καλούδη στο 70’, ο οποίος αποδείχθηκε η «χρυσή» αλλαγή του Γιάννη Καμπούρη, καθώς στο 80’ κέρδισε το πέναλτι από τον Πομπού, με το οποίο ο Μέντος «έγραψε» το 2-2. Μάλιστα ο Διαγόρας θα μπορούσε να είχε πάρει ακόμα και τη νίκη, αν οι Καλούδης και Λαμπριανός ήταν εύστοχοι στις ευκαιρίες του Διαγόρα στο τέλος του παιχνιδιού.

Διαγόρας Βατίου: Αναστασάς, Καμπούρης, Ροδίτης, Ζωάννου, Μέντος, Καρπαθάκης, Μικιού (71’ Μαγκαφάς), Γιαννακόπουλος, Παπαδόπουλος, Αιντενίζ (46’ Καλούδης), Λαμπριανός
Ακουσίλαος: Σκυλλάς, Πομπού, Σιέχ, Ντίξον, Έλληνας, Ισκάς (70’ Διακαναστάσης), Κορκίδας (75’ Παπουρδάνος), Νέτσας, Δελαπόρτας, Σκόρπος, Τριανταφύλλου