Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Όλο και καλύτερα η Τελχινίδα!

Όλο και καλύτερα η Τελχινίδα!

0
telxinida panionios

Την Κυριακή το μεσημέρι στο Βενετόκλειο, στο ματς που ολοκλήρωσε την 3η αγωνιστική του 2ου υποομίλου στον Α΄ όμιλο της Α2 γυναικών, η Τελχινίδα πραγματοποίησε καλή εμφάνιση απέναντι στον πρωτοπόρο Πανιώνιο.
Οι αθλήτριες του Νίκου Τσιντομηνά πίεσαν στο σερβίς, έπαιξαν καλή άμυνα και δυσκόλεψαν αρκετά τις νεοσμυρνιώτισσες χωρίς όμως να καταφέρουν τελικά να κερδίσουν κάποιο σετ.
Το γεγονός είναι πάντως πως η ροδίτικη ομάδα βελτιώνεται αγώνα με αγώνα και γίνεται πιο ανταγωνιστική σε έναν όμιλο με πολύ δυνατές ομάδες.
Χαρακτηριστικό είναι πως στο 3ο σετ και ενώ οι ροδίτισσες ήταν πίσω στο σκορ με 13-21, κατάφεραν να ανακάμψουν και να απειλήσουν τις φιλοξενούμενες ψαλιδίζοντας τη διαφορά στο 20-23.
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΓΣ Πανιώνιος 0-3 σετ σε 69 (20-25 σε 22΄, 21-25 σε 22΄και 20-25 σε 25)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Καρολίνα Χρυσοχού, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Φαμπιόλα Τερζίου, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Ελισάβετ Αμορανίτη (λ), Φαίη Μίχου, Κατερίνα Χειμωνέττου, Κέλυ Δαουτοπούλου, Μαρία Βλαμάκη, Νίκη Κουτζούκη και Αποστολάκη Αναστασία.
Πανιώνιος (Καλαρά): Μουρατίδη, Μπανίκα Σ., Χόρμη, Μπέη, Μπακοδήμου, Γκουτιμένκο, Παγώνη (λ) Φωκιανού, Κούρδογλου, Φλιάκου
Πολύ καλή η διαιτησία των Παναγιώτα Ράντσιου, Έλενας Λιδωρικιώτη και Νικολέττας Κρίτσα.
Όλα τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του 2ου υποομίλου του Α ομίλου:
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΓΣ Πανιώνιος 0-3 (20-25, 21-25, 20-25)
ΑΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Αιγάλεω 3-1 (18-25, 25-20, 25-14, 26-24)
ΖΑΟΝ – Αστέρας Αγίου Δημητρίου 3-2 (25-18, 25-23, 23-25, 19-25, 15-9)
ΑΣΣ Αναγέννηση – ΑΕ Αγίας Παρασκευής 1-3 (22-25, 25-23, 20-25, 21-25)
ΑΟ Παλλήνη – ΑΟ Ηλυσιακός 2-3 (19-25, 25-17, 25-22, 22-25, 15-17)