Όλη η εικόνα στο Εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ

Διαβάστε τα τελευταία νέα από το πολύ ενδιαφέρον εργασιακό πρωτάθλημα μπάσκετ το οποίο βρίσκεται σε εξέλιξη, σύμφωνα με το πρόσφατο δελτίο τύπου που εξέδωσαν οι διοργανωτές. Αναλυτικά:
Αποτελέσματα:
Koskinou City-XXSports B.C 69-37
Epavlis B.C – ΑΕΝ ΑΦΑΝΤΟΥ54-48
Villagers – Giallorossi 50-61 
Underdogs – Δωριείτες 72-43
Ρεπό:Hermes Electroinvest

Koskinou City-XXSports B.C 69-37
Διαιτητές : Πετρίδης – Ξανθός 
Δεκάλεπτα : 14-4, 26-15 (ημ.), 53-22, 69-37.
Koskinou City (Σταυριανάκης Γ.): Καρίκης 1, Φλοκιού 6(2), Παμπίδης 2, Τσιγάρος 12(2), Διακογεωργίου 8(2), Γερόλυμος 2, Σταυριανάκης Γ. 14, Κοντουδιός 2, Σταυριανάκης Α. 3, Τσέρκης 17, Καλογερίδης, Σταυριανάκης Χ. 2. 
XXSports B.C (Καταβαίνης): Τόππος, Μπατέστας, Καστρενός 2, Τύρελης 6, Γιορδαμνής Νίκ. 7, ΓιορδαμνήςΑλ. 5(1), Σαράντης 13 , Θυριάκης, Δημουλάς 4.

Epavlis B.C – ΑΕΝ ΑΦΑΝΤΟΥ 54-48
Διαιτητές : Νικηφορίδης – Μελλίνη
Δεκάλεπτα : 9-9, 21-27(ημ), 40-36, 54-48.
Epavlis B.C (Λιβιεράτος): Γιορδαμνής Σ. 15(1), Μανώλης 8(2), Καζουλάκης 3, Καστέλλας 4(1), Βόλας 5, Παντσέλιας 4, Αντωνιάδης 13, Ροδίτης, Φιλιππόπουλος2, Μπιλλιάς.
ΑΕΝ ΑΦΑΝΤΟΥ (Μοσχούς): Λαουδίκος 1, Μοσχούς Σ.8(1), Καντής 9(2), Μοσχούς Η. 3, Μανέττας 14(2), Σφυρίδης 2, Κακούλης 11, Πέρος.

Villagers – Giallorossi 50-61
Διαιτητές : Πετρίδης – Μελλίνη.
Δεκάλεπτα : 7-20, 17-34(ημ,), 33-43, 50-61.
Villagers (Καρπάθιος): Τρίμμης 11, Τσόνζος 6(1), Χατζημανώλης, Κουρζάκης 20, Κρητικός 4, Τριαντενός9, Παπακωνσταντίνου.
Giallorossi (Ξυπολιάς): Θυρής, Γεωργαλλίδης, Χατζημάρκος 9(1), Μέντος 2, Κρόκος 4, Τσιτσούλας 8, Μπάτσικας 11(1), Φάντης 5(1), Τσάρας 9, Μήτρου Ν. 9, Μιχαήλ 2, Τσάλα 2. 

Underdogs – Δωριείτες 72-43
Διαιτητές : Πετρίδης – Ξανθός 
Δεκάλεπτα: 6-15, 18-20 (ημ.), 36-27, 72 – 43. 
Underdogs (Παπακώστας): Μελισσάς 11(1), Κουντούρης 13, Παπακώστας 5, Κλαδίτης, Φυλτζανίδης 15(5), Αντωνίου 5, Καλλιγάς 4, Τσεκουράς 5(1), Καραγιάννης11, Τσαλίκης 3(1). 
Δωριείτες ( Χαραλάμπης): Πατινιώτης 11(3), Γαλάτος 6, Κατεπόδης 7(1), Σελλάς 6(2), Χαραλάμπης Α. 6(2), Κόρρος 5, Χαραλάμπης Κ. 2, Φουκαράκης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙA ΟΜΑΔΩΝ (A’ ΟΜΙΛΟΣ)

1.Underdogs

10

 

323-239(+84)

2. Koskinou City

8

 

227-182(+45)

3. Hermes/Electroinvest

7

 

247-23(+44)

4. Giallorossi

7

 

242-200(+42)

5. Α.Ε.Ν. Αφάντου

6

 

235-193(+42)

6. Εpavlis B.C.

6

 

206-145(+61)

7. Δωριείτες

6

 

273-302(-29)

8.XX Sports B.C.

5

 

177-375(-198)

9.The Villagers

4

 

180-271(-91)

*Το Epavlis B.C, οι Villagers, οι Giallorossi  η Α.Ε.Ν. Αφάντου και Hermes/Electroinvest έχουν εκτίσει το ρεπό τους
*Το Epavlis B.C. έχει ένα μηδενισμό

Οι πρώτοι 20 σκόρερς του Α’ ομίλου(5 αγώνες):
1.Αντωνίου 76(Underdogs)-4/5 αγώνες

2.Σταυριανάκης Γ. 70(Koskinou City) 
3.Κακούλης 65(ΑΕΝ Αφάντου)-4/5 αγώνες
4.Φυλτζανίδης 60(Underdogs)-4/5 αγώνες
5.Πατινιώτης 57(Δωριείτες)
6.Τριαντενός 55(Villagers)-4/5 αγώνες
7.Βασιλάκης 54(Δωριείτες)-4/5 αγώνες 
8.Μήτρου 54(Giallorossi)-4/5 αγώνες
9.Κουρζάκης 54(Underdogs)-4/5 αγώνες
10.Τσέρκης 46(Koskinou City)-4/5 αγώνες
11.Βόλας 45(Epavlis B.C)-3/5 αγώνες
12.Μοσχούς Σ. 45(ΑΕΝ Αφάντου)-4/5 αγώνες
13.Σαράντης 44(Xxsports B.C)-3/5 αγώνες
14.Κορρός 44(Δωριείτες)
15.Κουντούρης 43(Underdogs)-4/5 αγώνες
16.Μπανγκούρας 43(Giallorossi)-2/5 αγώνες
17.Μανέττας 42(ΑΕΝ Αφάντου)-3/5 αγώνες
18.Κατεπόδης Χ. 39(Δωριείτες)-3/5 αγώνες
19.Αιβαζίδης 39(Hermes)-4/5 αγώνες 
20.Τσικίμης 37(Hermes)-4/5 αγώνες

Το πρόγραμμα για το επόμενο Σαββατοκύριακο 28-29/1:Β’ όμιλος-5η αγωνιστική:

Σάββατο 28/1:
(17:30):ΟΕΕ-Ηρακλής Μαριτσών
(19:30):Δωριέας Νεοχωρίου-Diamonds by Army gate

Κυριακή 29/1:
(17:30):Crows-Fake Warriors by Σταυρός
(19:30):Sin dream-Villanova City

Διαβάστε επίσης:

Επικαιρότητα

Ελεύθερη Πένα

Αθλητικά Νέα

Αφήστε το σχόλιο σας

σχόλιο

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments