Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο στα Κοσκινού

Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο στα Κοσκινού

0

Ισόπαλοι με σκορ 2 – 2 αναδείχθηκαν Διγενής Κοσκινού και Απόλλων Καλυθιών σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του πρώτου. Ήταν μια ωραία αναμέτρηση που κράτησε αγωνία και τον κόσμο που την παρακολούθησε. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Αρφαρά στο 7’ όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 26’ έφθασαν στην ισοφάριση με κεφαλιά του Πατσιαούρα (1 – 1) ενώ στο 40’ ο Τριπολίτης έδωσε το προβάδισμα (2 – 1). Στις καθυστερήσεις όμως ο Απόλλωνας βρήκε τον τρόπο να φθάσει και πάλι στο γκολ, αυτή τη φορά με κεφαλιά του Σαββούλη από καλό σημείο μέσα στην περιοχή. Το παιχνίδι πήραε …φωτιά και στην ανάπαυλα υπήρξαν νεύρα με τον ποδοσφαιριστή Στελλάς να βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και τελικά να αποβάλλεται αφήνοντας τον Απόλλωνα με δέκα παίκτες. Στην επανάληψη η εικόνα του αγώνα διαφοροποιήθηκε μιας και έγινε ένα παιχνίδι χωρίς καλό ρυθμό και τις δυο ομάδες να ρίχνουν πιο πολύ το βάρος στις άμυνες τους. Στο φινάλε αποβλήθηκε και ο Νταϊλάνι των γηπεδούχων με αποτέλεσμα οι ισορροπίες να αποκατασταθούν.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Πατσιόπουλος (Κοκμοτός, Καραγιάννης)

ΔΙΓΕΝΗΣ: Μολόχας, Σιέχ, Κατσούλης (55’ Νταϊλάνι), Ζαχαριάς, Μαριάς, Γιουλβανίδης, Πατηνιώτης (86’ Χατζηνικόλας), Μοσκιού, Πάνο (83’ Κωτιάδης), Τριπολίτης, Πατσιαούρας
ΑΠΟΛΛΩΝ: Ροδίτης, Διακουράκης, Στελλάς, Γαμπιεράκης, Θεοχαρόπουλος (86’ Καστρινάκης), Σαββούλης, Ιντρίζι (68΄Τομόρι), Μαγιόγλου, Πλακίδας, Παραστατίδης, Αρφαράς